Український Тур Хейєрдал — капітан Сергій Воронов очолює міжгалузеву лабораторію історичних досліджень НАН України. Спільно з командою однодумців побудував лодію «Княгиня Ольга», потім козацьку чайку «Богун», нині завершується робота над давньоукраїнським судном «Сварог». Завдяки ентузіазму команди Воронова робляться спроби створити в Україні історичне кораблебудування. «Плавзасоби» будуються за технологією і методикою наших предків. І, до того ж, — випробовуються в умовах справжніх подорожей.
Отже, команда капітана Воронова вже подолала шлях «із варяг у греки», а також пройшла крізь шторми з Києва до Тамані. Тепер учених цікавить новий проект: науково-туристична експедиція на давньоукраїнському судні «Сварог» Великим шовковим шляхом, який у середні віки служив єднальною ниткою між Київською Руссю та країнами Сходу. Українські мандрівники мають намір пропливти територіями декількох держав — України, Росії, Казахстану та Туркменістану.
Лодія з ім’ям давнього божества Сварога народилася з добротних сосен у стародавньому місті Чернігові завдяки майстерності восьми суднобудівників, очолюваних Петром Губарем. Очікується, що спуск на води Десни відбудеться найближчим часом. У капітана є надзавдання: довести, що відстань від Чернігова до Києва «Сварогом» можна пропливти за добу, як це робили предки. З Києва «Сварог» відтранспортують у Маріуполь на Азовському морі, звідки він і стартує, як очікується, 1 липня.