Психологи з університету Мічигану спростували теорію, відповідно до якої люди діляться на дві групи: які люблять ризик і уникають його. Як виявилося, усі представники людства ризикують і визнають себе безсилими, відступають — залежно від обставин. Проте поділ зберігається: чоловіки більш схильні ризикувати, ніж жінки.
Автори дослідження стверджують, що їхній висновок не містить жодної сенсаційності. На їхню думку, люди є складними істотами і можуть ризикувати в одній сфері, уникаючи ризику в іншій. Приміром, хоробрий льотчик, який творить чудеса в повітрі, може до смерті боятися свого начальства. Ця модель поведінки виробилася як результат еволюції.
У рамках дослідження ризики було поділено на чотири групи: суперництво з іншими групами чи всередині однієї групи; привернення симпатій осіб протилежної статі; взаємодія з навколишнім середовищем (наприклад, заняття екстремальними видами спорту) і розмноження (приміром, ризик підхопити венеричні захворювання). Як з’ясувалося, люди найрідше погоджуються ризикувати в останньому випадку і найчастіше — у першому (наприклад, у боротьбі за більш високий соціальний статус). Автори дослідження підкреслюють, що ця психологічна домінанта також класично пояснюється еволюційною теорією. У переважній більшості випадків люди готові ризикувати, якщо це дасть їм змогу стати більш привабливими в очах оточення.
Схоже дослідження провели університети Дьюка та Олбані. Вони проанкетували кілька сотень студентів із метою визначити, що для них важливіше: досягнення життєвих цілей чи кохання. Під першим поняттям передбачалося набуття матеріального статку, купівля власного будинку, здобуття освіти, кар’єрні успіхи тощо. Опитування дозволило зробити несподіваний висновок: заради романтичного кохання чоловіки частіше схильні йти на ризик і ладні поставити на карту значно більше, ніж жінки. Втім, більшість із них віддають перевагу не традиційному шлюбу, а роману з жінкою своєї мрії.