Згідно з даними американських учених, холостяцьке життя небезпечніше за параліч, діабет, рак, радіацію разом узяті.
Лікарі оцінювали стан здоров’я у двох групах чоловіків (холостяки й одружені) віком від 18 до 45 років. З’ясувалося, що чим триваліший період холостяцького життя, тим негативніше це позначається на психічному здоров’ї. Дратівливість, замкнутість, почуття непевності у своїх силах до 45 років у холостяків зареєстрована в 93% випадків, а в одружених такі казуси відзначалися лише в 14%. У неодружених удвічі частіше діагностувався простатит, у чотири рази частіше — статеві розлади. У 50% холостяків зменшена кількість або рухливість сперматозоїдів. А ми знаємо, що стан статевої сфери для більшості чоловіків є одним з основних складників їхнього загального здоров’я.
Визначаючи причини, що викликають серйозні порушення серцевої діяльності, медики зазвичай обмежуються посиланнями на ожиріння, неправильну дієту, паління, детренованість м’язів, високий рівень холестерину в крові. Проте нещодавно виявлено складніші причини, що зумовлюють зазначені вище порушення і впливають безпосередньо на стан серця. Такими причинами є труднощі, що виникають у сфері особистих та інтимних людських стосунків, – особливо різке припинення таких стосунків (розрив, розлучення). Самотність позначається на людському серці не менш негативно, ніж малорухомий спосіб життя або надмірне споживання тваринних жирів. Це насамперед стосується жінок, саме вони переживають самотність найгостріше. Заміжні жінки втричі рідше зазнають інфаркту, ніж самотні, а у вдів ризик інфаркту зростає на 30—40%.
Розлучення, серед життєвих перипетій, що спричиняють інфаркти, стоїть на другому місці після смерті чоловіка. Слід зазначити, що найбільшу тривалість життя зафіксовано в тих, хто, уклавши шлюб, прожив у ньому все життя.
«Чоловіки, не розлучайтеся. Це небезпечно для вашого здоров’я», — радять швейцарські медики, які встановили, що розлучені чоловіки набагато більше схильні до серцево-судинних захворювань – навіть більше, ніж самотні жінки. В розлучених представників сильної статі частіше спостерігаються порушення психіки, спроби самогубства. Та й до лікарні самотні потрапляють у вісім разів частіше, ніж одружені.