Сімейні суперечки можуть подовжувати життя. Американські вчені припускають: стримуючи роздратування, люди вкорочують собі життя

Поділитися
Час від часу сперечатися з партнером не так вже погано, коли знаєш, що це може подовжити життя. За п...

Час від часу сперечатися з партнером не так вже погано, коли знаєш, що це може подовжити життя. За попередніми даними дослідження американської Школи охорони здоров’я та кафедри психології Мічиганського університету, партнерам не слід приховувати своє роздратування, якщо вони хочуть уникнути передчасної смерті.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Journal of Family Communication, показують: якщо один або обидва партнери не приховують своїх почуттів і розв’язують конфлікти, тривалість життя більша.

Вчені вивчали 192 пари протягом 17 років і зрештою виділили чотири категорії: до першої належать ті пари, в яких обидва партнери не приховують свого роздратування, до другої та третьої — де один із партнерів виражає, а інший придушує своє невдоволення, а до четвертої — родини, обидва члени яких не реагують на нападки партнера.

У 26 сім’ях, де обидва члени подружжя приховували своє роздратування, було зареєстровано 13 смертей. В інших 166 сім’ях — 41 смерть. У вибірці пар, що придушували свої почуття, один із членів помер за час дослідження в 27% випадків, обидва партнери померли — у 23%.

У трьох групах, які залишилися, за час дослідження показник смертності становив лише 19%. Коли обидва члени подружжя придушують своє роздратування під час нападок або несправедливої критики партнера, імовірність передчасної смерті підвищується удвічі порівняно з іншими типами сімей, стверджує професор Мічиганського університету Ернест Харберг, який керував дослідженням.

Несправедлива і неадекватна критика довготи життю теж не додає. «Коли людина придушує свій гнів і приховує роздратування, не намагаючись вирішити проблеми, отоді й виникають проблеми», — зазначив учений. Харберг пояснив, що його колектив сфокусував увагу на нападках, які людина вважає несправедливими або неадекватними. Коли критика вважається справедливою, людина не відчуває гніву й не затаює образи, стверджує Харберг.

Учений, хоч і зауважив, що висновки дослідження поки лише попередні, але підкреслив: він вже готується до нового досліду, який триватиме 30 років.

Inopressa.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі