Сила сала

Поділитися
У центральному парку Іванкова виросло своєрідне міні-містечко з різнобарвних наметів, щедро прикрашених плодами іванківської землі...

У центральному парку Іванкова виросло своєрідне міні-містечко з різнобарвних наметів, щедро прикрашених плодами іванківської землі. Кожна сільрада подбала про те, щоб їхній намет мав своє, неповторне обличчя. У одних — вишивки, у інших — предмети гончарства, ще в інших — дерев’яні вироби. Причепурених гостей зустрічали короваями, варениками, дерунами й іншою смакотою. Ну і, звісно ж, у всіх наметах не забули про сало. Це була окраса програми, адже свято назвали на його честь і приурочили до 85-річчя Іванківського району.

На почесних місцях розклали сало солоне і сало перчене, сало з часником і сало з овочами, домашню ковбасу і бутерброди з салом. Вражали кулінарні композиції: їстівні «кораблі» із вітрилами із сала й озера, викладені все тим же незамінним продуктом.

П’ятачку всидіти на руках важко
Справжній фурор на святі зробили поросята. Представники «п’ятачкових» нафар­шированими велично розляглися на столах у вигляді хитро­мудрих страв. По всьому іванківському парку розносився дзвінкий поросячий вереск. Люди з цікавістю озиралися: чого б це так багато галасу? Ах, от воно в чому річ: селяни вирішили дістати порося з короба, щоб показати його в усій красі навколишнім. А тому дуже не сподобалося сидіти на руках, немов якійсь болонці. От і виражало бідолашне свою незгоду на все горло.

Селяни Ладижинської сільради до свята сала спеціально приготували тематичні пісні, прислів’я, приказки та вірші. Усіх розвеселили слова: «У космос ми полетіли, бо салом ракету змастили». В імпровізованому містечку Сала спорудили театральні підмостки, де розігрували кумедні театральні сценки, головною темою яких було, звісно ж,
Його Величність Сало. Взагалі, того дня було багато жартів і розіграшів.

«Сальна» творчість
Жителі Іванківського району Київщини сповна відчули на собі наслідки аварії на ЧАЕС. Цей регіон став форпостом приборкування «мирного атому». Тутешні пожежники, водії, медики брали участь у ліквідації наслідків катастрофи, а їхні будинки прийняли евакуйованих жителів із Прип’яті та Чорнобиля. Після ліквідації Чорнобильського району і приєднання його території до Іванківського той став одним із найбільших в Україні — 360 тис. га.

Іванківцям довелося переорієнтувати сільське господарство: відмовитися від вирощування найбільше рентабельної продукції поліського рослинництва — льону і сконцентрувати зусилля на вирощуванні худоби. Тому в районних сільгосппідприємствах основний напрям тваринництва — м’ясний.

У планах розвитку — подальше перепрофілювання сільгосппідприємств на м’ясне тваринництво, завершення газифікації населених пунктів, будівництво ще однієї школи в райцентрі, забезпечення шкільними автобусами, будівництво міні-котелень і багато іншого. Сил, щоб втілити всі ці плани в життя, знадобиться багато. А сало зайвим точно не буде.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі