Часте використання синтетичних миючих засобів, мастил, бензину, розчинників — також причина ламкості нігтів. Тут допоможуть гумові рукавички, а також м’яке мило та крем для рук із вмістом гліцерину. Нігті не треба підстригати, їх варто обробляти пилочкою в одному напрямку.
Негативно позначитись на нігтях може також незбалансоване харчування. Потрібно, щоб організм отримував вітаміни групи В і D, залізо та кальцій у достатній кількості. До повсякденного меню слід ввести молоко й кисломолочні продукти, а також тверді та домашні м’які сири. Багато кальцію містить риба, особливо скумбрія, тунець, сардини, кілька. На залізо багате м’ясо, у тому числі м’ясо птиці, бобові, а також продукти із сої. Їх треба поєднувати зі свіжими овочами, котрі містять вітамін С, що сприяє засвоєнню заліза. У раціоні також мають бути яйця, крес-салат, цибуля, капуста качанна, брюссельська й савойська. Бажано вживати фітин — препарат, що покращує стан нігтів і волосся.
Якщо нігті слабкі:
— використовуйте рідину для зняття лаку без ацетону, лаки — без формальдегіду;
— втирайте в нігті олію мигдалю;
— вибирайте миючі засоби, котрі не сушать руки (рідина для миття посуду з бальзамом для рук).
Коли змінюються форма й колір нігтів
Подовжні жолобки свідчать про наявність хронічних запальних захворювань (придаткових пазух носа, зубів) або початок ревматизму. При ефективному лікуванні жолобки зникають.
Поперечні жолобки можуть вказувати на хворобу внутрішніх органів (нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту). Утворення поперечних борозенок свідчить про те, що організмові бракує цинку. Бо цинк міститься в основному в продуктах тваринного походження, від його нестачі потерпають насамперед вегетаріанці. Тут допоможуть лікарські препарати, що містять цинк.
Зміна кольору нігтів дозволяє зробити попередній висновок про розвиток патології внутрішніх органів. При ослабленні серцевої діяльності лунки нігтів іноді набувають червонуватого відтінку. При недостатності кровообігу нігті стають синюватими. Жовте забарвлення нігтів свідчить про хвору печінку. Бугристі жовтуваті нігті бувають при цукровому діабеті, а також грибковому ураженні (при діабеті й подагрі нігті ростуть дуже повільно).