Результати нового дослідження, проведеного у Великобританії, свідчать про те, що в реальності самотні — це націлені на кар’єру, успішні, щасливі, задоволені своїм становищем люди.
Самотні люди більше не відчувають своєї соціальної неповноцінності і користуються своїм статусом, щоб подорожувати й отримувати нові відчуття в житті. Результати дослідження, в якому взяли участь понад тисяча самотніх людей віком від 25 до 54 років, доводять, що в середовищі людей не одружених відбуваються нові зміни, і такі люди дедалі більше пристосовуються до життя.
Близько 48% дорослого населення Великобританії самотні, а до 2010 року, прогнозують експерти більш 40% домогосподарств належатимуть самотнім людям. Ця тенденція не є специфічно британською, в інших західних країнах відбуваються такі ж демографічні зміни, у тому числі в Нью-Йорку, де щасливі холостяки відомі як quirkylones (спритні одинаки). Це дослідження, публікація якого збіглася в часі з національним тижнем одинаків, показало: 82% опитаних кажуть, що їхній статус дає їм можливість «відчути щось нове в житті», 89% стверджують, що подорожі наодинці підвищують їхню впевненість у собі і дозволяють їм бути більш спонтанними і легкими на підйом.
Описуючи свій спосіб життя, учасники дослідження сказали, що зайнятість на роботі створює умови для високої самооцінки. 83% підкреслили, що гарна кар’єра для самотніх людей є важливішою, аніж для тих, хто одружений чи веде з кимось спільне господарство.
Деніза Ноулс, консультант із питань взаємовідносин компанії Relate, пояснює, що зростання відсотка самотніх викликане більш пізнім віком вступу в шлюб і створенням сім’ї після тридцяти років чи ближче до сорока. Вона каже: «Соціальне прокляття самоти позаду. Самотні люди використовують цей час для того, щоб зробити кар’єру і дослідити світ, перш ніж зробитися розсудливим».
Дослідження, проведене на замовлення компанії Solo’s Holidays («Подорож поодинці»), показало також, що самотнім людям складніше підібрати собі житло чи отримати іпотечний кредит. Більш як 93% учасників опитування вважають, що уряд міг би зробити більше, щоб продемонструвати зацікавленість у цій зростаючій частині населення і змінити податкову політику, яка дискримінує їх, пише газета.
Річард Скейз, 57 років, професор управління в університеті Кент, каже: «Це викликано гендерною революцією, бо дедалі більше жінок здобувають фах, займаються кар’єрою і відкладають заміжжя. З’явилося дуже багато упевнених у собі, сильних жінок, які живуть одні, і таких же незалежних чоловіків. Звісно це не перманентний стан, а всього лише фаза, через яку час від часу проходять люди».