Робота над помилками

Поділитися
Американські газети припускають безліч неточностей, проте не поспішають виправляти їх. Такий висновок було зроблено в результаті дослідження, проведеного Університетом Орегону...

Американські газети припускають безліч неточностей, проте не поспішають виправляти їх. Такий висновок було зроблено в результаті дослідження, проведеного Університетом Орегону. За об’єкти дослідження були взяті десять великих міських газет, які видаються в США: Boulder Daily Camera, Charlotte Observer, Detroit Free Press, Grand Forks Herald, Lexington Herald-Leader, Miami Herald, Philadelphia Inquirer, San Jose Mercury News, Tallahassee Democrat і Wichita Eagle.

З кожного випуску газети вирізалися великі замітки, написані на місцевому матеріалі (за винятком новин спорту, рецензій, коментарів). В цілому було зібрано 3,6 тис. статей. Після цього дослідники зустрічалися з героями публікацій або з безпосередніми учасниками описуваних подій. Кожному з них пропонувалося заповнити анкету, яка дозволяла оцінити ступінь точності журналістського матеріалу. Під час підрахунку помилок бралися до уваги тільки фактичні огріхи.

Результати виявилися приголомшливими. Як виявилося, майже половина перевірених статей містила одну або більше неточностей. Втім, більшість виявлених помилок були доволі незначними — наприклад, неправильно вказувалися посада або вік героїв публікації. Але при цьому газети виправляли помилки вкрай рідко — приблизно в 2% випадків. Навіть особливо уважні видання не відкоректували більш ніж 4,2% раніше опублікованих матеріалів із неправильною інформацією.

ЗМІ можуть публікувати відповідні вибачення й уточнення лише в тому разі, якщо дізналися про допущені помилки. Проте й тут ситуація невтішна: герої публікацій 130 разів зверталися до газет із вимогою виправити неточності, проте видання зробили це тільки в чотирьох випадках.

Проблема помилок стосується і найбільших видань США. Автори дослідження зазначають: у 1982 році газета New York Times у кожному номері публікувала в середньому дві поправки до раніше опублікованих матеріалів. У 2004 році кількість таких уточнень зросла до дев’яти в номері. Цікаво, що одна з головних проблем New York Times — неточне написання імен героїв публікацій. Жертвами помилок ставали і власники газети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі