РІК ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА

Поділитися
Асоціація багатодітних сімей Донецької області, очолювана керівником Групи управлінських нововв...

Асоціація багатодітних сімей Донецької області, очолювана керівником Групи управлінських нововведень «Євгеніка» Євгенією Тереховою, звернулася до голів парламентів Ради Європи із закликом проголосити поточний рік Роком волоського горіха в Європі й направити пропозицію до ЮНЕСКО так назвати 2002 рік у світовому масштабі, що й ухвалили.

Ініціатори пропозиції вважають волоський горіх кращим геронтологічним засобом, що продовжує життя людині. Відповідно до відкриття професора Університету Лома Лінда з Каліфорнії Г.Фразера, вживання по три горіхи п’ять разів на тиждень подовжує життя на сім років.

В Україні горіх цінувався з давніх давен. Сама назва «волоський» — свідчить про історію його появи в нас ще за часів Київської Русі, коли русичі мали тісні контакти з греками. А в Стародавній Греції дарували одне одному плоди горіха під час різноманітних торжеств, у Римі — це атрибут весільних обрядів, символ вічної молодості.

Горіхи — один з найцінніших продуктів харчування. Вони багаті на корисні для організму людини білки, жири, вуглеводи, вітаміни, відрізняються високими смаковими властивостями й високою калорійністю. Один кілограм їхніх ядер дає 8,5 тисячі калорій, що перевершує за цим показником м’ясо в чотири рази, а хліб — у сім. Плоди горіха стимулюють розумову діяльність, їх приймають для профілактики серцево-судинних захворювань, онкологічних утворень, що дуже часто є причиною смерті людей як в Україні, так і в усьому світі.

З огляду на останні наукові розробки вчених з вирощування волоського горіха, асоціація запропонувала якомога ширше розповсюджувати кращі скоростиглі морозостійкі й високоврожайні сорти цього надзвичайно цінного в усіх відношеннях дерева. Вона закликає кожного на початку третього тисячоліття посадити горіх кращого регіонального сорту.

Щоб люди одержали якнайбільше інформації про корисні властивості волоського горіха, ініціатори акції запропонували провести авто- й велопробіги, рондо-шоу, тематичні теле- й радіопередачі, видати брошури про це чудо-дерево українською, російською, німецькою, французькою й англійською мовами. Передбачається навіть проведення на Кавказі сімейного походу, вручення майбутнім підкорювачам Ельбрусу 2000 плодів горіха, аби вони залишили їх на вершині як доказ того, що здоровий спосіб життя, порозуміння, раціональне природокористування й харчування здатні долати вікові й територіальні бар’єри. Похід присвячуватиметься науковій діяльності всесвітньо відомого професора-ботаніка Донецького держуніверситету Ф.Щепотьєва, котрий рекомендував озеленення волоським горіхом. Через засоби масової інформації в Україні визначать дві «золоті пари», що прожили разом 50 років і постійно вживають плоди волоського горіха. Серед дендрологів буде названо людину Року горіха, котра надто багато зробила для розповсюдження цього дерева, завдяки чому люди оздоровлюються, а планета Земля наповнюється киснем.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі