РИДМА НЕ РИДАЙ

Поділитися
Сварки можуть відбуватися не лише вдома, а й на роботі та дорогою до неї, а також у будь-якому іншому місці...

Сварки можуть відбуватися не лише вдома, а й на роботі та дорогою до неї, а також у будь-якому іншому місці. Засмикані нерідко позамежними вимогами, замучені невиплатами заробітної плати та її принизливо невисоким рівнем, бюджетники зриваються у своїх колективах, не боючись уже й можливого покарання з боку керівництва. Не відрізняються особливим спокоєм і підприємці, які знемагають під гнітом податків і тягарем державного та кримінального рекету.

А що вже казати про сучасні сім’ї? Адже саме в сім’ю приносимо ми всі свої біди й прикрості, образи і розчарування, свій кепський настрій. І якщо в сім’ї не зустрічаємо порозуміння та співпереживання, то зла енергія, що накопичилася, вихлюпується на рідних і близьких саме через конфлікти і сварки. Адже в сім’ї нас уже не стримують ні побоювання показати себе в невигідному світлі перед начальством чи колегами, ні банальний страх позбутися премії, а то й робочого місця. Ось чому сварки спалахують найчастіше саме в сім’ях.

Сучасні психологи стверджують, що найпоширенішою причиною виникнення конфліктів є горезвісна боротьба за лідерство або ж спроба одного з членів родини перевиховати свою «половину» (а також когось із дітей).

Фахівці довели, що в більшості випадків (60—65%) ініціатива виникнення сварок йде, на жаль, від представниць слабкої статі: «чоловік не допомагає по господарству», «часто затримується з друзями», «не терпить тещі», «мало заробляє», «випиває» і т.ін., і т.п. А ось чоловіки частіше дорікають своїм дружинам у зацикленості на дітях чи онуках на шкоду всьому іншому, і в першу чергу йому, у неекономному веденні господарства, у зайвих балачках по телефону.

Головне у внутріродинних стосунках — це вміння не доводити себе до люті та до серцевих нападів. А тому потрібно вчитися... сваритися.

Отже, якщо ви почуваєте, що явно не зможете встояти перед конфліктом, що назріває, то постарайтеся принаймні дотримуватись певних правил:

1. Розмовляйте твердим і спокійним голосом, без «накручування емоцій» і без афектації (тобто не підкидаючи дров у вогонь з’ясування стосунків, що все більше розпалюється). Намагайтеся стримуватися, хоч яка б там лайка, які обвинувачення сипалися на вашу адресу. Головне — уникнути насильства, а не дати опір.

2. Не розмовляйте з дорослим як із дитиною, навіть у тому випадку, якщо сам він поводиться по-дитячому.

3. Уважно слухайте, що вам каже протилежна сторона (хоч би як вона була цього моменту вам справді гидка!).

4. Намагайтеся обмінюватися репліками, а не образливими словами. Сарказм та іронія на кшталт «О, це дуже розумно з твого боку!..» гірше, ніж пряма чесна атака, і діє на вашого опонента немов червона ганчірка на бика.

5. Якщо це вдасться, спробуйте відразу ж з’ясувати, у чому вас звинувачують, однак нізащо не робіть жодних категоричних заяв.

6. Не бійтеся зізнатися в будь-чому в подібній ситуації. Головне, що ви слухаєте потенційного агресора та сприймаєте його всерйоз.
Оскільки неуважне (особливо демонстративне) ставлення до аргументів протилежної сторони може викликати зливу негативних емоцій і навіть агресії на кшталт: «А, ти мене ще й не слухаєш?! Тоді матимеш!..»

7. Намагайтеся не узагальнювати. Якщо вже сперечаєтеся, то лише по суті проблеми. Ніколи не варто казати: «Ти завжди...», «Ти ніколи...» або ж: «А ще ти...», якщо без нагадування цього не надто приємного випадку з життя можна обійтися («Хто старе поминає, той щастя не має!»).

8. Якщо щось у кімнаті, де ви сперечаєтеся, дратує і без того вже розгнівану сторону, спробуйте змінити обстановку — запропонуйте перейти до іншої кімнати чи на кухню. Спробуйте посадити готового кинутися в бійку опонента на стілець і сядьте поруч із ним.

9. Якщо дозволяє ситуація, спробуйте сказати що-небудь на кшталт: «Ми поговоримо про це, якщо ти перестанеш кричати».

10. Не намагайтеся вийти до іншої кімнати чи взагалі демонстративно піти з квартири під час сварки.

11. Не повертайтеся спиною до того, із ким розмовляєте, — він може не лише образитися, а навіть і напасти на вас ззаду!

12. Не зазіхайте на його особистий простір — не підходьте надто близько.

13. Не розмахуйте руками біля його обличчя.

14. Взагалі намагайтеся обійтися без погроз, особливо при з’ясовуванні стосунків із людиною, яка перебуває в стані сп’яніння.

15. І головне — не забувайте, що гумор убиває злість! Тому під час сварки спробуйте подивитися на все, що відбувається, іронічно, із внутрішньою усмішкою (саме з внутрішньою, оскільки усмішка, а особливо демонстративний уїдливий сміх, лише потенціює, посилює конфлікт!).

16. І останнє (однак не менш важливе) — будьте акуратнішими зі словами. І не тільки з лайливими, а й з «викривальними». Адже ваші конфлікти можуть дуже (і навіть на все життя) поранити серця дітей, що стали їх свідками!

Privatlife.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі