30 вересня урочисто відкрилася Всеукраїнська програма «Журналіст інформаційного суспільства», заснована фондом «Інформаційне суспільство України» 2001 року. Захід, треба сказати, виявився на диво небагатолюдним, що явно не відповідало задумам організаторів: у їхніх очах читалася розгубленість. Дещо прояснив ситуацію опублікований наступного дня «Українською правдою» темник, у якому цю церемонію чомусь наказували ігнорувати. Напевно, цей факт варто розцінювати як зайве підтвердження актуальності події.
І все-таки, незважаючи ні на що, відкриття програми, цього разу третьої, відбулося. У її межах буде проведено вже традиційний конкурс на кращий журналістський матеріал, низку освітніх програм для журналістів (у форматі зустрічей із експертами), спеціальні заходи.
Мета проведення конкурсу — широка популяризація передових інформаційно-комунікаційних технологій, що має сприяти розширенню ринку відповідних товарів і послуг, формуванню нових робочих місць.
Премії за кращу журналістську роботу присуджуватимуться за високопрофесійні, компетентні, наукомісткі та значущі матеріали, які були опубліковані у пресі, інтернет-виданнях або вийдуть у теле- та радіоефірі українською, російською й англійською мовами у період від 15 вересня 2004 року до 20 лютого 2005 року.
Право брати участь у конкурсі мають автори робіт, редакції засобів масової комунікації, котрі опублікували цей матеріал, журналістські організації. За обсягом авторські тексти не повинні перевищувати п’ять друкованих аркушів (А4, стандартні вимоги до форматування); тривалість ефірних матеріалів — не менш як півтори і не більш як 60 хвилин.
Експертизу поданих журналістських робіт і присудження премій (окрім спеціальних нагород від спонсорів) у номінаціях: журналіст інформаційного суспільства (ІС), ТВ, радіо, інтернет-ресурс, неспеціалізоване видання, спеціалізоване видання, а також спеціальна номінація ІС (програма, ідея, проект) проводитиме журі. Роботи оцінюються за трьома основними критеріями: компетентність автора в запропонованій темі; оригінальність теми; доступність теми та її цікавість для читача. Матеріали, опубліковані на правах реклами, а також рекламна продукція до участі в конкурсі не допускаються.
Фінальна церемонія нагородження переможців відбудеться 25 лютого 2005 року. Планується також випуск щотижневої розсилки, яка інформуватиме партнерів і учасників про перебіг програми.
У межах офіційного відкриття програми відбулося знайомство з журі та партнерами програми, було деталізовано інформацію про номінації і нагороди конкурсу «Журналіст інформаційного суспільства», призовий фонд, що включає спеціальні призи від партнерів програми. Так, однією зі спеціальних стане номінація на краще представництво України та представництво влади в Інтернеті. Учасники заходу також висловили побажання, щоб у рамках проекту відбулася дискусія про законодавче врегулювання Інтернету та Інтернет-ЗМІ. Адже інформаційні технології — це не лише комп’ютери й усе, що з ними пов’язане. Це насамперед ефективний інструмент вирішення проблем людства.