ПІД ЩАСЛИВОЮ ЗІРКОЮ НАРОДИЛОСЯ ЧЕТВЕРО ЛЬВІВСЬКИХ БЛИЗНЮКІВ

Поділитися
Їх уже любовно встигли охрестити «львівським квартетом», і до малюків та їхньої 27-річної матері Ол...

Їх уже любовно встигли охрестити «львівським квартетом», і до малюків та їхньої 27-річної матері Олени Шпагіної прикута пильна увага не лише медперсоналу Львівської обласної клінічної лікарні, журналістів, а й численних жителів Львівщини. Адже приємна новина миттєво розійшлася по містах і селах. Ледь народившись, малята вже стали знаменитими.

Уперше в історії незалежної України, та ще в різдвяні свята, на самому старті нового тисячоліття і нового століття (чудовий знак!) народилося відразу четверо близнюків — один хлопчик і три дівчинки. Звірившись з офіційною статистикою, медики кажуть, що четверня може з’явитися на світ один раз на чотири мільйони пологів. І якщо в Україні, приміром, 1999 року (за 2000 рік статистика ще не оприлюднена) було 390 тис. пологів, неважко підрахувати, що ймовірність народження відразу чотирьох дітей можлива один раз на 10 років! Не кажучи вже про Львівщину, де того ж статистичного року було зафіксовано 24,5 тисячі пологів. Отже західний «п’ємонт» поставив своєрідний рекорд, чим не лише здивував, а й достойно відзначив прихід нового тисячоліття.

До цих незвичних пологів у лікарні готувалися заздалегідь. Олена перебувала під наглядом медиків від 16-тижневого терміну вагітності. До Львівської клінічної лікарні під нагляд лікарів лягла в 20-тижневий термін. Отже повних чотири місяці «вилежувала» своїх малят. Про те, що буде четверо дітей, Олена, її чоловік Дмитро та їхні рідні знали і готувалися до події свідомо. Однак яка стать буде в новонароджених, медики визначити не могли, оскільки плоди перебували в сідничному передлежанні. Власне, це й було несподіванкою для тепер уже багатодітної сім’ї Шпагіних. Олені довелося пережити кесарів розтин, але наступного дня вона вже підвелася, почуває себе незле, якщо не брати до уваги втому від численних відвідувачів.

Першою світ о 19.30 вечора 9 січня 2001 року побачила дівчинка вагою 2100 г, зростом 44 см, через дві хвилини — хлопчик (2000 г, 47 см), якого вже встигли назвати Микитою, хоча народився він на Степана. Далі з двохвилинною паузою про себе заявили ще дві дівчинки — 2200 і 2050 г і однакового зросту — по 46 см. Усі відразу «повелися» правильно — закричали. Жодних відхилень у їхньому здоров’ї лікарі не виявили. Отже молодій мамі, невисокій і мініатюрній, що важила до вагітності лише 50 кілограмів, було нелегко. Проте вона терпляче все витримувала. Тим паче що це її перші пологи. В Олени та її чоловіка в родині були близнюки, але більш ніж по два не народжувалося. А тут з якихось невідомих генетичних і біологічних законів вони поєдналися, і світ побачило відразу четверо близнюків. Завідуючий кафедрою акушерства і гінекології Львівського державного медуніверситету, професор Віктор Бесєдін, який приймав пологи разом із чотирма акушерками і п’ятьма лікарями-неонатологами, сказав, що за 36 років своєї роботи вперше приймав четверню. Це саме підтвердила й старша акушерка відділення Ольга Боднар, в якої за плечима 41 рік роботи.

А ось коментар головного фахівця Міністерства охорони здоров’я України з медичної генетики, директора Інституту спадкової патології АМН України професора Олега Гнатейка:

— Народження чотирьох близнюків — дуже рідкісна подія. Зазвичай щомісяця в жінки дозріває одна яйцеклітина, значно рідше — дві. З однієї заплідненої яйцеклітини, як правило, формується один плід. Проте інколи на ранніх етапах розвитку відбувається поділ яйцеклітини на два рівноцінних зародки, з них розвиваються однояйцеві близнюки, абсолютно однакові за генетичними характеристиками та ознаками. Якщо запліднюються дві різні яйцеклітини, тоді розвиваються двояйцеві (дизиготні) близнюки, які мають різний генотип і бувають різної статі. У цьому випадку в сім’ї Шпагіних народилися двоє однояйцевих і двоє двояйцевих близнюків, що могло статися внаслідок гіперовуляції й одночасного дозрівання трьох яйцеклітин. З двох яйцеклітин виникла дизиготна (двояйцева) двійня — хлопчик і дівчинка, а третя дала початок двом однояйцевим близнюкам жіночої статі. Схильність до народження близнюків генетично детермінантна ознака, що в цьому випадку простежується і за батьківською, і за материнською лініями.

...Як роститимуть та виховуватимуть своїх малят, молоді батьки ще не знають. Ці проблеми в них попереду. Головне, щоб усі були живі-здорові й швидше приїхали додому. Щоправда, тепер двокімнатна квартира Олениних батьків буде для всіх замала, адже під її дахом опиняться вже дев’ятеро чоловік. А власного житла в Олени, співробітниці рекламного агентства, і Дмитра, провідного фахівця обчислювального центру управління Львівської залізниці, ще немає. Може, місцева влада, з огляду на винятковість події, допоможе молодій сім’ї?

Тим паче що мер Львова Василь Куйбіда вже виділив 1000 грн. матері, яка перша у Львові народила дитину в третьому тисячолітті. Нею стала студентка четвертого курсу медуніверситету Ганна Мала-Гресик. Її син з’явився на світ практично з боєм курантів — в 0 годин 03 хвилини. А всього новорічної ночі у Львові народилося 11 хлопчиків (вони й започаткували список) і п’ять дівчаток, перша з яких побачила цей світ лише о 15.30.

Отже, сім’я Шпагіних не лише перебрала від них естафету, а й встановила надзвичайний рекорд...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі