На сьогоднішній день відсоток українців, що вважають себе бідними, у 1,5–2 рази перевищує дані Світового банку, згідно з якими бідних в Україні лише 6%. Про це «ДТ» повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.
Так, 41,7% українців зазначили, що їм вистачає грошей на їжу, але купувати одяг або взуття вже складно, повідомив Паніотто, посилаючись на дані соціологічних опитувань 2008 року.
Вистачає грошей на їжу, одяг і невеличкі заощадження, але при цьому бракує на купівлю великих речей у 36,7% респондентів. Можуть купувати деякі дорогі речі, але не можуть собі дозволити все, що забажають, — 8,2%. Можуть дозволити собі все, що забажають, — 0,9%.
«У нас частіше прибідняються, ніж в інших країнах, — зазначив соціолог. — Істотна частина населення зараховує себе до бідних, хоча, за розрахунками Світового банку, до них не належить. Люди хочуть жити не гірше за інших, багато хто ностальгує за часами, коли раз на рік можна було поїхати в Крим».
Паніотто відзначив, що Світовий банк веде підрахунок бідних дуже жорстко: розраховується, скільки грошей потрібно, аби людина могла підтримувати життя, не хворіючи і не вмираючи.
Він повідомив також, що за даними Держкомстату витрати українських громадян, як правило, удвічі перевищують доходи.
Докладніше читайте у статті Ірини Кириченко «Країна, в якій люблять прибіднятися» у свіжому номері «ДТ».