У британських батьків відбирають дуже повних дітей
Муніципальна влада була змушена піти на такі жорсткі кроки, оскільки дальше набирання ваги у зв’язку з перегодовуванням загрожувало життю та здоров’ю малолітніх британців.
Наймолодший із дітей, поміщених під опіку, хлопчик шести років, важив близько 57 кілограмів. У 12-річного підлітка індекс маси тіла дорівнював 28, тоді як норма для його віку — 17,5.
Відповідно до статистики, від ожиріння, або надлишкової ваги, нині страждає кожен четвертий житель Великобританії. Особливу стурбованість фахівців викликає швидке зростання рівня ожиріння серед наймолодшого покоління. Якщо темпи зростання епідемії ожиріння не знизяться, до 2012 року кількість британських дітей, котрі страждають від набирання ваги, сягне одного мільйона.
Дружина подобається чоловікові перші 2,5 року
Про це повідомила британська преса з посиланням на найновіше опитування громадської думки. Цей феномен уже отримав і спеціальну назву — справжній медовий місяць. Після того як спливуть 2,5 року, чоловіки починають втрачати новизну своїх стосунків і сприймають шлюб як звичну подію. У результаті зникає атмосфера свята, чоловіки перестають допомагати жінкам по господарству, більше проводять часу на канапі перед телевізором. Зі свого боку, жінка дедалі менше уваги звертає на те, як вона одягнена вдома.
www.novosti.ua
Хто в домі господар?
38% росіян вважають, що глави в сім’ї бути не повинно, важливі рішення мають прийматися спільно всіма, а неважливі — відповідно до заведеного розподілу обов’язків. Прихильниками патріархальних стосунків серед опитаних виступили 32%. Такі дані про те, як, на думку росіян, має бути влаштована сучасна сім’я, надав Всеросійський центр вивчення суспільної думки (ВЦВСД).
Як повідомляє прес-служба ВЦВСД, за три роки відсоток прихильників патріархальної моделі родини знизився (з 38 до 32%), але, як і раніше, чоловікам така модель імпонує більше, ніж жінкам (їй віддають перевагу 38 та 27% чоловіків і жінок, відповідно). На думку 14% росіян, важливі рішення має приймати той член сім’ї, хто краще орієнтується в сучасній ситуації. 12% опитаних виходять із принципу «хто платить, той і замовляє музику», у цьому випадку — хто основний годувальник, той і глава сім’ї.
За результатами дослідження, жінка в сім’ї повинна відповідати за малі щоденні покупки, а рішення про великі витрати має приймати чоловік, вважає майже половина респондентів (49%). Решта (51%) дотримується думки, що дружина має повне право самостійно робити великі покупки, навіть якщо гроші в сім’ї заробляє чоловік. До першого погляду схиляються чоловіки (62 проти 38%), до другого — жінки (62 проти 38%).
Грішми в сім’ї має розпоряджатися той, хто господарює, вважають більшість опитаних — 71% (75% жінок і 66% чоловіків). І тільки 28% зазначають, що грішми має розпоряджатися той, хто їх заробляє.
Під час ініціативної всеросійської акції ВЦВСД опитав 1600 чоловік у 153 населених пунктах у 46 областях, краях та республіках Росії.
www.liga.net