Не минуло й року від торішнього Нового року, як знову наближається Новий рік! І новорічна торгівля розпочалася надзвичайно рано. Вже в середині листопада у вітринах магазинів з’явилися ялинки. Ні снігу, ні морозу, а Новий рік уже тут. Час подумати про подарунки.
Новий рік нині незвичайний. Ще Аркадій Райкін, зображуючи бюрократа, захоплювався цією датою: кінець декади, кінець місяця, кінець кварталу, кінець півріччя, кінець року, кінець п’ятирічки, кінець століття, кінець тисячоліття! Питання, як він же казав, «спцфіске».
На Новий рік головне — хоч на кілька хвилин створити хороший настрій, відчуття легкості, хвилю оптимізму й віри в талан, благополуччя, дружбу та кохання. І, звичайно, на Новий рік кожен має одержати подарунок. Очевидно, що за такого масового обдаровування важко говорити про подарунки дорогі. Але ж настрій створюють дрібниці — свічки, хлопавки, канцелярські штучки, сувенірні ялинки, м’які іграшки, металеві, керамічні та скляні дзвіночки, карнавальні маски й атрибути, шоколадки, постери, рамки для новорічних фотографій, надувні кулі, діди морози різноманітних модифікацій, будь- які сувеніри на зміїну тематику (наступний Новий рік — рік Білої змії).
Роль Діда Мороза, що виконує заповітні бажання, найважче виконувати представникам сильної статі. Жінки зазвичай не збирають бажання до Нового року, а висловлюють їх у міру появи. Підбирати святковий сюрприз чоловікам часто доводиться навмання, керуючись громадською думкою, рекламою та порадами продавців.
Купуючи подарунки, пам’ятайте, що, за опитуваннями, жінки не люблять, коли їм дарують набори дешевого мила, дешеві парфуми, біжутерію (вона часто не поєднується з жодними уборами), помаду (дуже важко підібрати правильний тон), колготки, кофточки диких розмірів, сковорідки, чашки. Побутові прилади на Новий рік дарувати нетактовно. У цьому щось є від споживацького ставлення до жінки.
Діти будуть засмучені, якщо їм подарувати: одяг (вони зрадіють обновці, лише коли це буде доповнення до іграшки); розумну книжку типу «Як правильно поводитися за столом», «Як стати джентльменом чи юною леді»; шкільні приладдя (діти вважають, що всім цим ви повинні забезпечити їх без усіляких свят); сувенір, яким не можна бавитись, а можна лише ставити на полицю.
Важлива проблема — як вручити подарунок. І, звісно ж, дуже важлива упаковка! Вона має бути яскравою, барвистою, блискучою, має шарудіти й тішити. Коробочка, пакетик, панчішка, шкарпетка, декоративний чобіток — чим незвичніше, тим краще. І тоді заблищать цікавістю і дитячою радістю очі тих, кого ви будете обдаровувати на Новий рік.