НЕ ДИВИСЯ, ЩО НА ГРУДЯХ...

Поділитися
Головною подією минулого тижня, що сколихнула футбольну громадськість країни, став успішний виступ наших юнаків на першості Європи в Німеччині...

Головною подією минулого тижня, що сколихнула футбольну громадськість країни, став успішний виступ наших юнаків на першості Європи в Німеччині. 18-літні хлопці досягли фіналу, де програли одноліткам із Франції — 0:1. Друге місце на континентальному огляді футбольної порослі, безсумнівно, піднімає авторитет України й засвідчує, що успіхи її національної збірної та київського «Динамо» мають під собою аж ніяк не пухкий, а твердий грунт. Останніми роками українці змусили ставитися до себе з повагою найславетніших опонентів.

Зовсім не применшуючи досягнення вихованців Анатолія Крощенка, які показали в Німеччині високий результат, слід зауважити, що досягнуто його було насамперед завдяки монолітності української оборони й надійним діям голкіпера Руденка. Це виразно виявилося у фінальному матчі. І не випадково, коментуючи його результат, Анатолій Миколайович обмежився скупою фразою: «Французи були сильніші». За цими словами насамперед стоїть уміння суперника діяти колективно в творчій манері, використовуючи кращі якості своїх лідерів. Спостерігаючи за грою юних французів, я не раз ловив себе на думці, що їхня команда створена на кшталт, нехай поки що недосконалий, національної збірної Франції. А сам поєдинок Франція—Україна мав багато спільних рис із недавнім фіналом на Євро-2000 Франція—Італія, в якому «скуадра адзурра» також сподівалася на нездоланність своїх оборонних редутів. В обох випадках перемогу «трибарвним» принесли точні удари гравців, котрі вийшли на заміну.

Завоювання нашими юними футболістами почесного другого місця на континентальній першості, звісно ж, тішить самолюбство українських уболівальників. На те вони й аматори. Логіка професіоналів інша: яке майбутнє в сьогоднішніх призерів? Чи зможуть вони прогресувати і чи стануть через кілька років кістяком молодіжної та національної збірних. Це залежатиме від багатьох чинників, і в першу чергу від того, в який футбол їх навчатимуть грати далі тренери: в активний, заснований на симбіозі великої фізичної готовності та високого техніко-тактичного діапазону, чи в обачно- вичікувальний, відбійний. Найнадійніший захист схильний до помилки, хоча в окремих матчах подвиги гравців задньої лінії та воротаря можуть забезпечити перемогу, як це було в поєдинку на Євро-2000 Італія—Голландія. Але це швидше випадковість, ніж закономірність. Чим досвідченіший суперник, тим менше шансів у оборонної концепції ведення гри. Отож, коли Анатолій Крощенко говорив про перевагу французів, він, напевно, мав на увазі їхні вищі знання головних предметів футбольної науки. А нашим хлопцям хочеться побажати творчого дорослішання й успішного виступу в майбутніх футбольних змаганнях.

...Тоді як погляди більшості шанувальників гри в шкіряний м’яч були прикуті до Німеччини, у рідних пенатах пройшов третій тур національного чемпіонату. У ньому, як і в двох попередніх, зафіксовано лише одну нічию, що, здавалося б, засвідчує безкомпромісне налаштування суперників. Правда, бійцівський характер поки що значною мірою демонструють тільки господарі. У 21-му липневому поєдинку лише ЦСКА, «Дніпро» та «Кривбас» змогли відібрати в господарів три переконливих очки, що й дозволило цим клубам піднятися на верхні поверхи турнірної таблиці.

Єдиною командою, котра долає дистанцію чемпіонату без втрат, залишається «Кривбас». Незважаючи на певні кадрові втрати в міжсезоння, криворіжці не відмовилися від наміченого курсу. У команді два яскраво виражених лідери — Мізін і Гецько. Перший, цементуючи дії оборони, охоче висувається вперед, не тільки підігруючи своїм форвардам, а й нерідко виявляючи готовність узяти активну участь в атаці. Гецько ж виконує звичну для себе роль наконечника списа, який, слід зазначити, разить у стартових турах із завидною постійністю. У нинішньому чемпіонаті Гецько ще не залишав поля без забитого м’яча, а до 20-ї хвилини домашнього поєдинку з донецьким «Металургом» встиг уразити ворота гостей двічі. Правда, досить швидко здобута перевага негативно позначилася на діях «Кривбасу». Криворіжці розслабилися й майже відразу ж пропустили гострий випад, нейтралізований їхніми захисниками з порушенням правил. Досвідчений Шищенко пробив пенальті невпевнено, що й дозволило голкіперу «Кривбасу» Правкіну зреагувати на удар.

Донеччани відновили початкову рівновагу до 57-ї хвилини, а «Кривбас», пропустивши два м’ячі поспіль, мав розгублений вигляд. Гості, втім, ніяк не скористалися з цього, а вирішальною стала 63-тя хвилина, коли нестандартні дії Мізіна дали змогу господарям провести третій м’яч — 3:2.

Київські динамівці в непростій боротьбі переграли в рідних стінах запорізький «Металург», який не записав поки що до свого активу жодного очка. Травми гравців середньої лінії — Белькевича, Каладзе, Кардаша, Косовського значно знизили атакуючий потенціал «біло-блакитних». Майже весь матч вони провели на невисоких швидкостях, не створивши біля воріт запоріжців жодної нестандартної ситуації. Форварди «Динамо» Деметрадзе і Шацьких, цілком залежні від «підживлення» з глибини поля, нічим себе не проявили, крім ексцентричної спроби грузинського легіонера в манері німця Феллєра пробити через себе в падінні.

Перемогу господарям принесли два ефектних удари Яшкіна, виконані під час розіграшу так званих стандартних положень. Повівши — 2:0, «біло-блакитні», очевидно, вирішили, що справу зроблено, і зайнялися неквапливим перепасуванням. Гості ж, відмовившись від наступу великими силами, на 67-й хвилині провели блискавичну триходівку: Демченко—Смирнов—Матвєєв, у результаті якої м’яч опинився у воротах Кернозенка — 2:1. Свій наступний матч кияни проведуть завтра у Львові, де «Карпати», напевно, дадуть бій дружині Лобановського.

«Шахтар» не без видимих зусиль переборов опір «Ниви», яка пішла на перерву з перевагою в один м’яч. Господарів, у котрих цього дня мало що ладилося, врятував від неприємностей їхній форвард Воробей. Його націленість на ворота дозволила гірникам вирвати перемогу — 2:1, хоча матч вони закінчували в меншості. Третя заміна, проведена Віктором Прокопенком, виявилася фатальною: Пестряков, щойно вийшов на поле, отримав важку травму, і його допровадили в кареті «Швидкої допомоги» до лікарні.

У середу гірники приймали в рамках другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів естонську «Левадію» і здобули перемогу — 4:1.

У рівній боротьбі проходив матч у Дніпропетровську між місцевим «Дніпром» і «Карпатами». Господарі мали кращий вигляд, але реалізували свою перевагу лише наприкінці зустрічі, після гострого підключення до атаки їхнього захисника Геращенка. Його дальній удар виявився повною несподіванкою для голкіпера львів’ян Стронцицького — 1:0. В інших матчах зафіксовано такі результати: «Таврія»— «Сталь» — 3:2, «Металіст»—ЦСКА — 0:0, «Металург» (Маріуполь)—«Ворскла» — 1:0.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі