Моршинкурорт: солоно? Здорово!

Поділитися
Кожен сьомий українець хворів на ту чи іншу форму гепатиту. У 90% населення є проблеми з кишечником. Один мільйон наших співвітчизників страждають на цукровий діабет...

Кожен сьомий українець хворів на ту чи іншу форму гепатиту. У 90% населення є проблеми з кишечником. Один мільйон наших співвітчизників страждають на цукровий діабет. Ще два мільйони українців мають недіагностовані хвороби.

Таку сумну статистику озвучив головний лікар санаторно-курортного комплексу «Моршинкурорт» Богдан Аксентійчук під час міжнародної конференції, що відбулася в Моршині. З огляду на ситуацію, тему форуму взяли досить актуальну — «Роль санаторно-курортного лікування у вирішенні проблем збереження здоров’я нації».

Основний висновок конференції очевидний — санаторне лікування має і може відігравати ключову роль у збереженні та відновленні здоров’я нації. І насамперед держава повинна бути зацікавлена в оздоровленні своїх громадян. Як аргумент Аксентійчук наводить прості цифри: одна гривня, витрачена на курортне лікування, — це чотири гривні продуктивності праці.

Сульфатно-магнієві чемпіони

СК «Моршинкурорт» входить до складу ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» і об’єднує п’ять санаторіїв: «Дністер», «Лаванда», «Черемош», «Світанок» і «Перлина Прикарпаття». У їхньому розпорядженні — потужні природні ресурси, розвинена наукова база та серйозне історичне підґрунтя: прикарпатському курорту виповнилося 130 років.

Звісно, головне багатство Моршина — його мінеральні джерела. З хімічної точки зору, це — ропа, адже концентрація солей у них дуже висока. У цілому, за словами головного лікаря водолікарні курорту Євгена Слободяна, моршинські джерела унікальні: у світі дуже мало води, яка б мала такий великий вміст сульфатних і магнієвих іонів.

Перелік показань для лікування у Моршині забирає декілька сторінок. Ропа успішно використовується при хворобах системи травлення, сечовивідної системи, порушенні обміну речовин. Утім, основна спеціалізація курорту — гастроентерологія: моршинська вода особливо рекомендується при хворобах печінки та жовчного міхура.

— Наша вода добре лікує, зокрема, застій жовчі, — розповідає головний лікар санаторію «Дністер» Олександра Расевич. — Його ознаки — гіркість у роті, важкість та болі у правому підребер’ї, схильність до закрепів. Майте на увазі, усе це впливає й на психіку: люди стають мляві, погано сплять. А після лікування наступних 7—8 місяців людина почувається добре, не потребує ні дієти, ні пігулок.

Лікувальне джерело з гарною назвою

Після відвідин Моршина можна забути і про проблеми з кишечником, зокрема закрепи. Для цього призначають зрошення. Ця процедура зараз досить модна і пропонується багатьма СПА-центрами. Але підходити до неї слід дуже серйозно, попереджає Слободян: «Перед зрошенням потрібна обов’язкова консультація проктолога».

Є у Моршині джерело з гарною назвою — джерело Божої Матері. За легендою, біля нього дітям явився образ Марії. Маючи унікальну кристалічну будову, вода з джерела прирівнюється до освяченої. Лікарі стверджують: вживання води з джерела Божої Матері знижує рівень цукру в крові.

Загалом, на курорті впроваджено 70 сучасних лікувальних методик. Окрім води, застосовують озокерит з Бориславського родовища та торф’яну грязь, яку видобувають на самому курорті. Цікаво, що сьогодні використовується лише 5% лікувальних ресурсів Моршина, а його води, за оцінками фахівців, вистачить не на одну сотню років.

Моршинська аква віта позитивно впливає не лише на хворих, а й на спортсменів. «Перебування боксерів олімпійської збірної України на курорті продемонструвало, що покращення функції печінки приводить до нарощування м’язової маси, збільшення витривалості, сили удару», — стверджує
Богдан Аксентійчук.

Уїк-енд по-моршинськи

Для оздоровчого ефекту мінеральну воду потрібно пити протягом тривалого часу. Оптимальний курс лікування — 18—21 день. Але керівництво курорту враховує реалії нашого часу (не всі можуть дозволити собі таку тривалу відпустку) і пропонує оздоровчі тури вихідного дня. Протягом уїк-енду можна пройти обстеження, загальнооздоровчі процедури на кшталт масажу, душу, ароматерапії.

Діагностична база Моршина — одна з найкращих на Львівщині, тут впроваджено безліч новітніх технологій. Відповідно, можна пройти фактично будь-які обстеження — від перевірки зору до визначення онкомаркерів. Причому, зауважте, діагностика входить у вартість путівки.

Один день лікування на курорті коштує близько 200 грн. У ціну входить мешкання у двомісному номері з усіма зручностями, триразове дієтичне харчування та лікування. Для тих, хто прагне більшого комфорту, передбачені номери люкс. Але, у будь-якому разі, ціна доби перебування в одному з тамтешніх санаторіїв не перевищуватиме 309 грн. Є і бюджетний варіант відпочинку у вигляді курсівки, яка коштує 68 грн. за день і передбачає лише лікування.

Премія за усмішки

Тут, в оточенні 10 тисяч гектарів чудового карпатського лісу, просто п’янієш від неймовірного смаку неймовірно чистого повітря. Всі корпуси санаторіїв розміщені в зеленій зоні на території старовинного парку, де заборонений автомобільний рух. Не дивно, що до Моршина приїздить багато відпочивальників зі східних регіонів України, з великих промислових міст — Донецька, Дніпропетровська, Луганська.

Знаний курорт і за кордоном. Є тут відпочивальники з Білорусі, Молдови, Грузії. 51-річна Лілія Орджинікідзе приїхала до Моршина з Тбілісі разом із двома сестрами вже вдруге: «Обслуговують ввічливо, скрізь чистота, ніде не потрібно стояти у чергах».

Кожен працівник СК знає, що задоволений відпочивальник — це й запорука майбутньої премії, адже 30% прибутку курорту йде на заохочення співробітників. Але не тільки цей фактор «стимулює» усмішки на обличчях медсестер. «Ввічливе ставлення — це наші традиції ще з часів Австро-Угорщини», — пояснює головний лікар діагностичного центру Ніна Половинко. І при цьому, звісно, привітно всміхається.

Вільні місця? Мінімум, за місяць!

На тлі зубожіння багатьох вітчизняних оздоровниць, Моршин нині видається чи не єдиним успішним і — головне — доступним курортом. Попри профспілкову приналежність «Моршинкурорту», більшість путівок — до 60% — реалізується фізичним особам за готівку. Бронювати номер необхідно мінімум за місяць наперед, бо вільних місць немає. Навіть у нинішній кризовий рік Моршин очікує зростання кількості відвідувачів на 10% — до трьох тисяч людей.

Секрет успіху курорту — грамотний і продуманий менеджмент. Саме відсутність чіткої стратегії розвитку Богдан Аксентійчук вважає основною проблемою курортної галузі України. Наявність такої стратегії і є головною силою СК. Завдяки чіткому бізнес-плану комплекс отримав беззаставний кредит, об’єднання п’яти санаторіїв дає змогу економити на закупівлі продуктів. «Розширення спектра послуг, здавання приміщень в оренду допомагають нам тримати лояльні ціни на відпочинок. Ми орієнтуємося на людей праці», — підкреслює головлікар «Моршинкурорту».

Сучасний менеджмент «віддзеркалюється» навіть у дрібницях — наприклад, у особливостях тутешньої системи бронювання. У СК працює цілодобова багатоканальна лінія із бронювання місць. І навіть якщо всі менеджери будуть зайняті, дзвінок переключиться на працівників одного з санаторіїв.

…і п’ять масажів у подарунок

Ще один вагомий чинник успішності — інвестиції. Під час кризи виграє той, хто інвестує, вважає Богдан Іванович. За дев’ять місяців нинішнього року в розвиток курорту вкладено 13 млн. грн. На реконструкцію діагностичного центру витрачено 4 млн. грн., відремонтовано 60% приміщень водолікарні. За розрахунками Аксентійчука, вкладені кошти повернуться через чотири роки: «У 2007 році прибуток становив 60 млн. грн., нинішнього року прогнозуємо 120 млн.»

Навіть коли вільних грошей немає, потрібно робити інвестиції у персонал — його вишкіл та навчання, переконаний Богдан Іванович.

Не забувають тут і про рекламу. Гроші йдуть не лише на традиційні білборди та рекламні проспекти. «Моршинкурорт» впровадив систему презентаційних турів, коли його працівники приїздять до лікарень і розказують про реабілітаційні можливості курорту. 65% хворих до Моршина направляють саме лікарі. А далі спрацьовує схема повторного лікування: відчувши позитивний ефект, 80% тих, хто тут відпочив, повертаються до прикарпатського містечка знову. «Думаємо про запровадження різних заохочувань для постійних гостей. Зараз кожному, хто купує путівку на 12 і більше днів, даруємо бонус — п’ять масажів», — ділиться Богдан Іванович.

Гайда до басейну!

Сліпе мавпування Заходу — ще одна проблема сучасних українських оздоровниць. Побудова модних СПА-центрів та VIP-номерів, які майже цілорічно стоять порожні, бо за них просять захмарні гроші, — сумна тенденція сьогодення. «Європейські курорти вже втратили майже дві третини своїх клієнтів через позиціювання себе як розважальні заклади», — переконаний Аксентійчук.

Але і в Моршині можуть бути послуги для так званої еліти. 10—15% місць планують реконструювати для VIP-гостей. Також заплановане будівництво басейну: згідно з опитуванням відпочивальників, 18% їх хотіли б його відвідувати. Втім, лише 8% готові за це платити, з усмішкою зазначає Аксентійчук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Yuriy_P
12 Грудня 2015, 17:23
Автор постоянно поднимает тему катастрофического состояния здоровья населения Украины. Много полезных советов, однако, конкретных рекомендаций практически нет. Например, как научить ребенка правильно дышать? Известно, что 70% населения дышит неправильно. А это ведет к развитию хронической тканевой гипоксии, дисфункции митохондриального метаболизма и, как следствие, недостатка энергии. Как научить детей выработать правильную осанку и пр.? В «ЗН» была опубликована моя статья (Задачи для учителя, или Как улучшить здоровье школьников Украины). Реакции заинтересованных лиц нет. Рекламируют спорт в ущерб забытой физкультуре, хотя доказано, что спортсмены живут меньше, чем «умеренно ленивые» граждане. Моя статья «Физкультура и спорт – сиамские близнецы» на эту тему редакция «ЗН» не востребовала. Я глубоко убежден в том, что только внедрение в нашу повседневную жизнь физической культуры будут способствовать укреплению здоровья и процветанию нации.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Геннадий Апанасенко
15 Грудня 2015, 16:16
Статья посвящена стратегии оздоровления, а не конкретным методикам. На наш взгляд, открытие "БЕЗОПАСНОГО" уровня здоровья, т.е. наличие гомеостатического характера функции митохондрий, нне менее важно для увеличения продолжительности жизни, чем теломераза.
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі