Лише три з половиною десятиліття тому міжрасові шлюби в Америці взагалі були поза законом, і тільки спеціальна постанова Верховного суду анулювала відповідні законодавчі акти, прийняті в окремих штатах. Офіційних перепон при реєстрації шлюбу між представниками білої та чорної раси начебто б уже не було, проте такі пари часто-густо зіштовхувалися з хамським обслуговуванням у ресторанах, непорозумінням у сім’ї і презирливим ставленням на роботі. Покоління народжених у таких шлюбах дітей уже виросло, підростає наступне, і це внесло істотні корективи у ставлення американського суспільства до міжрасових шлюбів взагалі.
Як показало спеціальне соціологічне дослідження, проведене The Washington Post, Сімейним фондом Генрі Кайзера і Гарвардським університетом, переважна більшість міжрасових пар не відчуває жодного дискомфорту в спілкуванні з приятелями й товаришами по службі. Понад половина таких пар вважають, що їхні діти матимуть певні переваги перед дітьми, народженими у внутрірасових шлюбах.
Фрєек Бін, професор соціології Каліфорнійського університету, стверджує, що ставлення до міжрасових шлюбів змінюється з разючою швидкістю і, можливо, незабаром люди взагалі перестануть розуміти, про що їх запитують соціологи.
Проте ще чимало пар згадують про труднощі, із якими їм довелося зіштовхнутися. Майже половина чорно-білих пар (значно більше, ніж змішаних пар білих із латиноамериканцями чи азіатами) визнає, що влаштовувати сімейне життя з людиною іншої раси важче, ніж із представником тієї самої раси. Дві третини чорно-білих сказали, що як мінімум одна батьківська сторона заперечувала проти укладення їх шлюбу.
Результати іншого дослідження свідчать, що практично половина білих (значно більша частина, ніж в інших расових групах) вважає, що люди мають одружуватися з представниками власної раси. Щоправда, на вулицях чорно-білим парам грубіянять в обличчя найчастіше негритянки, до того ж старші середнього віку.
У ході дослідження було опитано 540 чоловік, які уклали шлюб (чи збиралися укласти) із представниками інших рас. Майже половина опитаних одружена з латиноамериканцями. П’яту частину становлять шлюби між білими й азіатами, і по 10 відсотків випало на шлюби між білими і чорними і між білими та індіанцями.
Ця статистика переконала Тома Сміта, співробітника Чиказького центру вивчення громадської думки, що бар’єри для шлюбів між білими й чорними все ще існують. «Чорні й латиноамериканці становлять по 12 відсотків від загального населення Америки, — стверджує він. — Абстрактно відсоток шлюбів між чорними та білими має дорівнювати відсотку шлюбів між білими та латиноамериканцями і значно перевищувати відсоток шлюбів білих з азіатами. Отже, найсерйозні бар’єри існують на шляху до чорно-білих шлюбів».
У той же час четверо з десяти американців заявили, що хоча б один раз призначали побачення з представниками іншої раси, а троє з десяти мали «серйозні стосунки». Причому серед зовсім юної молоді цей показник набагато вищий. Серед батьків білих підлітків лише 55 відсотків підтвердили, що не заперечуватимуть проти шлюбу їхньої дитини з представником іншої раси. А серед чорношкірих батьків таку покладливість виявили 86 відсотків.