МЕНЕДЖЕР — НЕ ПРОФЕСІЯ, А СТИЛЬ ЖИТТЯ

Поділитися
У голові нашої людини, очманілої від необхідності постійно бігати риссю, аби мати елементарну мож...

У голові нашої людини, очманілої від необхідності постійно бігати риссю, аби мати елементарну можливість поїсти ввечері, поняття «менеджер» давно посіло своє місце в ніші, де складується те, із чим начебто все ясно, та коли попросять пояснити словами, то... Дідько його розбереться, що воно таке! Менеджер — та й край. Кому треба, той розбереться. Певна річ, кожен розбирається по-своєму.

З появою ринкової економіки моментально «вималювався» менеджер як факт. Відразу з’явилися люди, котрі знають і готові навчати цього нелегкого ремесла. Інститути, які раніше випускали інженерів-конструкторів лівого зазубленого поршня вічного двигуна, охоче повідкривали факультети менеджменту для далекоглядної молоді, завдяки чому в нас тепер є в асортименті дипломовані бакалаври економіки — фахівці з менеджменту й маркетингу.

Нині професія менеджера на вітчизняному ринку праці найзатребуваніша, а люди, що працюють за цим профілем, найчастіше найнекваліфікованіші. Парадокс? Анітрішки. Радше закономірність. Нинішні роботодавці винайшли унікальні професії, що кардинально відрізняються за профілем, але зовсім не відрізняються на слух. Тож кожен безробітний, що поважає себе, точно знає: зрештою, можна й менеджером. Знов-таки, погортавши видання, що публікують інформацію про наявні вакансії, вичитуєш стільки про професії, назва яких починається зі слова «менеджер» (одні списки вимог до кандидатів чого варті), що навіть люди, котрі здобули свого часу цю кваліфікацію, м’яко кажучи, губляться.

Набирають: менеджерів із навчання, із персоналу, із маркетингу, із проектів, із реклами, із ЗЕД, із продаж, із збуту, із закупівель, фінансових менеджерів, офіс-менеджерів, менеджерів бек-офісу, менеджерів-діловодів, продакт-менеджерів, бренд-менеджерів. Трапляються й такі типово вітчизняні винаходи, як менеджери з продажу послуг, менеджери торговельного залу й менеджери з контролю над діяльністю співробітників.

Для довідки. «Менеджер (від англ. manage — «управляти»): 1) найманий професійний управляючий підприємства; фахівець у сфері управління виробництвом; 2) підприємець у професійному спорті, розважальному бізнесі, котрий організовує виступи спортсменів, артистів.

Менеджмент — управління, завідування, організація, сукупність сучасних принципів, методів, засобів і форм управління виробництвом і збутом продукції з метою підвищення їх ефективності та збільшення прибутковості». (Короткий словник іншомовних слів. 1995 р.)

І все-таки, попри недолугість вітчизняного бізнесу, є в нас професіонали в цій сфері. Асами вони стали не завдяки великому досвіду університетських викладачів, а замерзаючи на ринках і прогинаючись під непідйомними мішками з товаром. Ці менеджери спроможні продати коров’яче сідло клієнту, який за все життя не бачив жодної живої корови.

Сформувалася верства людей, котрі свідомо присвятили своє життя купівлі-продажу, які навчилися робити на цьому дуже непогані гроші (добре, що законодавство дозволяє). Покрутившись у цій сфері, вдихнувши ні на що не схожий запах пролітаючих повз тебе грошей, розумієш: менеджером не стають, менеджером народжуються. Має бути на генетичному рівні закладений нюх, здатність перебувати в постійному русі, вміння рішуче відмітати сьогодні те, за що вчора міг зробити вдовою дружину найкращого друга. І ще — спілкування. Потяг до спілкування передусім. У справжнього менеджера техніка встановлення зв’язків як ділових, так і не дуже, доведена до рівня рефлексу. Він робить це автоматично, мимохідь, по дорозі від продуктового намету до дверцят машини, ще не знаючи, чим йому буде корисна людина, але вже розуміючи — персонаж неординарний, у господарстві, можливо, на щось та згодиться.

У нашій країні, можливо, не так явно, спроквола, але йде процес реформування економіки. Люди, яким у недалекому майбутньому доведеться стати міцним фундаментом суспільства, сьогодні про це навіть не підозрюють. Поки що можна дійти лише одного висновку: успіх — не закономірність, успіх — це життєва позиція, а менеджер — не професія, менеджер — це соціальна орієнтація.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі