За правильного гормонального балансу в нас менше проблем із вагою і зовнішністю. Правда, починаючи з 20 років, гормонів виробляється дедалі менше.
Ви часто почуваєте себе втомленою та пригніченою? Ви зненацька додаєте у вазі й виглядаєте більш блідою, ніж звичайно?
Це може бути пов’язане з браком гормонів щитовидної залози (тироксину й трийодтироніну). Вони необхідні для доброї працездатності й душевної рівноваги. Аби гормони вироблялися в достатній кількості, щитовидній залозі потрібен у першу чергу йод. Часто причиною дефіциту останнього є неправильне, нераціональне харчування. Тому принаймні один раз на тиждень на вашому обідньому столі має з’явитися страва з морської риби (тріски, пікші, оселедця, камбали, скумбрії). Їжу краще приправляти йодованою сіллю.
Взаємні любовні ласки, ніжність — стимули, необхідні для нормальної функції гіпофізу, який виробляє окситоцин. Чим більше окситоцину надходить у кров, тим більшу радість ми відчуваємо в коханні. Коли цього гормону бракує, кульмінація в коханні принесе швидше розчарування, ніж радість. Правда, поки ще не існує засобів, здатних стимулювати вироблення окситоцину. Проте поцілунки, пестощі, ніжність можна розглядати як альтернативу такій терапії.
Блискуче волосся і пружна, ніжна шкіра безпосередньо пов’язані з жіночим статевим гормоном естрогеном. Від того, як він виробляється, залежить кровообіг у шкірі голови, а це безпосередньо впливає на живлення коріння волосся. Крім того, естроген підвищує вміст коллагену в шкірі, що сприяє нагромадженню в ній рідини, і тому шкіра стає більш гладкою, ніжною, набуває гарного відтінку. Кращий засіб для підтримання оптимальної кількості естрогену — думати тільки про хороше, уникати стресів або ж регулярно робити вправи, які допомагають розслабитися. Для відновлення сил потрібно спати не менш як 6—8 годин на добу. Спокійний, здоровий сон — це ваш помічник і цілитель. Намагайтеся перед сном не їсти. Відмовтеся від алкоголю, макаронів, пиріжків і солодощів. Уживайте в їжу якнайменше тваринних жирів.