«Службовці жіночої й чоловічої статі мають різні потреби в галузі охорони здоров’я, і закон більше не може закривати очі на той факт, що лише жінка здатна завагітніти, виносити й народити дитину й використовувати жіночі контрацептиви, які повинна покривати медична страховка». Таке історичне рішення виніс суддя Роберт Лазнік в окружному суді міста Сіетла (США) з приводу позову менеджера однієї з аптек міста місіс Еріксон до керівництва свого підприємства.
Річ у тім, що медичні страховки працюючих американок здебільшого не покривають жіночі контрацептиви. Питання це дебатується в країні вже давно, з 1997 року міцно застрявши в сенаті. Деякі штати, щоправда, видали свої власні закони, які зобов’язують окремі групи роботодавців включати до медичної страховки своїх службовців жіночої статі згадані вище засоби запобігання вагітності, проте «віз і нині там».
Адвокат місіс Еріксон Роберта Рілей назвала рішення суду «історичним» не випадково. В Америці діє система прецедентного права, тобто рішення іншого суду з подібного позову, скоріш за все, грунтуватиметься на вже ухваленому один раз будь-яким судом США рішенні. Що дарує американським жінкам цілком обгрунтовані надії. Тим більше, коли таке рішення вже існує, багато роботодавців волітимуть не доводити справу до суду й погодяться з вимогою своїх службовців забезпечити їх безплатними контрацептивами. Місіс Еріксон, зокрема, витрачає на рік 300 доларів США на придбання цих засобів. Тоді як її чоловік, приміром, за бажання міг би безплатно одержувати віагру й інші засоби від імпотенції, витрати на які покривають ті самі страхувальні компанії, котрі відмовляються покривати контрацептиви.
Суддя Роберт Лазнік відзначив, що такий стан речей у США є наслідком дискримінації жінок, що існувала колись в американському суспільстві, й нерівності статей, якої сьогодні нібито не існує.
Утім, американські феміністки й активістки груп, котрі борються за права жінок, мають іншу думку й уже заявили, що питання жіночих контрацептивів — одне з найсуттєвіших й життєво найважливіших у цій боротьбі. «Чим краще американський чоловік забезпечений віагрою, тим більшою мірою його партнерша повинна бути забезпечена контрацептивами», — цілком логічно вважають вони.