Своїм образом роменська Свинка, встановлена 1 квітня 2000 року під час проведення Першого всеукраїнського гумористичного фестивалю «Любителів сала», вселяє оптимізм, упевненість у стійкості, матеріальному та духовному багатстві нашої землі. На постаменті гранітна плита з написом «Від щирих українців». Пам’ятник свині є суперкрутим приколом для жителів і гостей Ромен, найулюбленішим об’єктом для фотографів. Роменці пробудили в українців любов до свинини та до свині.
Після Ромен у 2002 році пам’ятник свині з двома босоногими пастухами встановили у Полтаві за ініціативи директора Українського інституту свинарства Валентина Рибалка — бо які ж полтавські галушки без смаженого сала.
Уряд Криму ухвалив спеціальну постанову про проведення Свята сала в усіх курортних містах, і, нівроку, святкують. Сало всім до смаку!
У 2006 році Свято сала проводили в Луцьку, де присягнулися, що у Рік Свині, який настає 22 січня, вони теж побудують пам’ятник свині. Дай Боже!
Можливо, хоч за пам’ятниками свиням ми таки посядемо перше місце в світі, а хотілось би за кількістю виробленої свинини. Доведеться і тут добряче попрацювати, бо першість за пам’ятниками свиням тримає Італія. У цій країні сьогодні є три пам’ятники кабанцям та свинкам. Перший встановлено у Флоренції дикому кабанові на «поросячій лоджії» колишнього тканинного ринку, нині Галереї Уффіці, у 1612 році за наказом Козимо Першого.
Пам’ятники свиням стоять у місті Костельверто біля Модени та у містечку Феліно біля Парми. Останній, встановлений у 2003 році, є подарунком Голландії, який і постаментом, і статуєю дуже нагадує роменську Свинку.
У містечку Сідлець у центральній Польщі 23 серпня 2004 року встановлено дерев’яний (липовий) пам’ятник свині під час Свята свині. На святі змагалися парубки — хто з’їсть більше метрів свинячої ковбаси за певний відрізок часу.
Пам’ятник свині з поросятами з 1941 року стоїть у місті Орхусі в Данії на честь знаменитого данського бекону.
У місті Люнебурзі в Німеччині стоїть пам’ятник свині, яка своїм безцінним рилом відкопала великі поклади кам’яної солі, чим збагатила місто. У німецькому ж Бремені встановлено пам’ятник свинопасові.
У столиці Таїланду Бангкоку встановлено пам’ятник свині на честь сіамської королеви, народженої в Рік Свині. На двометровому постаменті «усміхається», тримаючи в зубах квіти, свиня, а навколо шиї в неї — косинка.
Мурса — невеличке місто на півночі Португалії, в якому мешкає сім тисяч виноградарів та виноробів. Єдиною пам’яткою міста є «Свиня з Мурси» — пам’ятник установлений у XVII столітті. Є версія, що свиня була тотемом місцевих племен, які жили поблизу Мурси ще до кельтів, — іберійців чи лузитан. Цю статую зображено на гербі міста. Раніше партії, які приходили до влади в місті, фарбували свиню в колір свого прапора.
Пам’ятники свиням стоять у місті Сіетлі у США та містечку Рел-Дірі у провінції Альберта в Канаді. До речі, саме в цій провінції українці становлять близько 10% населення.
Отже, за нашими підрахунками, у світі встановлено дванадцять пам’ятників свиням та один пам’ятник свинопасу. Свині за пам’ятниками випередили собак.
Любі друзі мої, з Новим роком Свинячим дозвольте
мені Вас вітати,
Миру, злагоди,
щастя й добра побажати,
Щоб Вкраїну завжди не ганьбили,
а тільки любили,
Щоб горілку потроху пили,
жартували, та сало щоб їли!