Хвороби туристів
Англійська асоціація споживачів провела дослідження, щоб з’ясувати, яка ймовірність захворіти в далеких подорожах і які країни найнебезпечніші.
За результатами дослідження, кожен п’ятий турист хворіє під час відпочинку. Більше половини хвороб — це кишкові розлади. І майже всі випадки захворювань примушують перервати поїздку.
З усіх найпопулярніших у туристів країн Перу мала найвищий відсоток хворих, дві третини відвідувачів цієї південноамериканської країни мали справу з хворобою. Майже половина гостей Кенії хворіла в цій країні. В Індії хворів 41% туристів. Туреччина принесла недугу 21% своїх гостей. Країни, в яких не було зареєстровано жодного випадку захворювання туриста, — це Швеція й Об’єднані Арабські Емірати.
Найкомфортнішими європейськими країнами для туризму стали Бельгія, Данія та Польща. Найголовніша профілактика хвороби на відпочинку — грамотний підхід до харчування.
Небезпечне безсоння
«Загальна тенденція сучасного життя — «пізно в ліжко, рано встав» — нікому не може додати здоров’я та мудрості», — переконані сінгапурські вчені. Вони провели дослідження, як недосипання впливає на гормональну систему людини. Зміни, які виникають при цьому в організмі, настільки важливі, що подолати наслідки недосипання неможливо самим лише вольовим зусиллям.
Для людей, позбавлених адекватного нічного сну, характерний набагато вищий рівень мелатоніну — гормону шишкоподібної залози чи епіфіза. Якщо в людини, яка нормально виспалася, концентрація цього гормону після пробудження зменшується, то в тих, хто не виспався, цього не стається. Відтак приблизно до середини дня дія «гормону сну» на організм така, що її порівнюють із великою дозою спиртного.
«Люди не розуміють, що будь-яке некомпенсоване недосипання неминуче відіб’ється на їхній роботі. Через роботу немає часу на сон? Знайдіть його, інакше сон забере час, який належить роботі», — вважає автор дослідження, доктор Віктор Го.
«Заведено вважати, що сонливість і млявість — проблеми, швидше, морального плану, наслідок ліні та небажання працювати. Якщо людина задрімає під час розмови — ви образитеся на неї. Однак нікому не приходить у голову ображатися на людину, в якої стався під час розмови серцевий напад? А тим часом реакції організму, викликані недосипанням, — така сама біологічна неминучість, яку неможливо обійти власним бажанням чи зусиллям волі».