Катерина Серебрянська: «Життя після великого спорту лише починається»

Поділитися
Овації, тисячі троянд від шанувальників... Cтрунка білява красуня дивує своєю грацією. Визнання, слава, успіх...

Овації, тисячі троянд від шанувальників... Cтрунка білява красуня дивує своєю грацією. Визнання, слава, успіх. Та кар’єра гімнасток закінчується у доволі ранньому віці. Що далі: депресія чи... Про життя після великого спорту ми розмовляли з Катериною Серебрянською.

Катерина народилася у сім’ї спортсменів (батько Олег Васильович — у минулому відомий футболіст). В художню гімнастику прийшла 1982 року. Маленькою її ні з ким було залишити, тому брали на тренування. З маминого «хвостика» Серебрянська перетворилася на перспективну гімнастку, а згодом стала заслуженим майстром спорту, абсолютною чемпіонкою Олімпійських ігор, восьмикратною чемпіонкою світу і дев’ятикратною чемпіонкою Європи, переможницею найпрестижніших міжнародних турнірів з художньої гімнастики. Сьогодні вона відома ще й як засновник та директор Центру фізичного та естетичного виховання дітей і молоді «Студія Серебрянських».

Катерина вважає, що всі її досягнення — це заслуга мами. Мрії Любові Овсіївни матеріалізувалися в доньці.

Великий спорт для Катерини Серебрянської — перегорнута сторінка. Вона не афішує свого олімпійського «золота», це просто символ, ключик до нинішнього життя, в якому головне кредо — допомагати людям, особливо дітям. Тому всі сили сконцентровано на «Студії Серебрянських».

Знайти себе

— У нас із мамою, — розповідає Катерина, — була мета: поєднати у «Студії Серебрянських» гармонійний розвиток і навчання. В Україні філіалів центрів уже шість. Система виховання базується на двадцятирічному досвіді роботи Любові Серебрянської з професіональними спортсменами та власному досвіді чемпіонки. Студія дає можливість гармонійного розвитку дитини, починаючи з трирічного віку, з урахуванням індивідуальних здібностей, інтересів і рівня підготовки. Гармонія має бути у всьому. У нас особливий, нестандартний для спортивних центрів підхід: комплексне навчання. Раніше, коли батьки збиралися віддати дитину до секції, поставала дилема: спортивна секція (а це вже професійний спорт, він цілком поглинає дитину) чи танці? У справжньому спорті вільного часу не залишається не те що на ігри, дозвілля, а й на школу. У великому спорті — великі психічні та фізичні навантаження, але й висока мета — бути першим, бути чемпіоном. Погодьтеся, далеко не кожному потрібні такі перспективи.

Ми орієнтуємося на те, щоб компенсувати недоліки програм шкіл та дитсадків. Застосовуємо мотиваційні методи: після заняття кожна дитина отримує подарунок, після закінчення семестру найуспішнішим вручаємо призи. У програмі навчання шість основних і багато додаткових дисциплін. Основні: художня гімнастика, спортивна акробатика, класична хореографія, народний і сучасний танці, фітнес. Додаткові предмети — акторська майстерність, уроки краси: візаж та дефіле, пантоміма, плавання, лекції психологів та педіатрів про здоровий спосіб життя. А також заняття з батьками. В інших клубах, якщо тренуються дорослі — діти бавляться під наглядом няньок, а якщо тренуються діти — батьки п’ють каву. А в нас є секції для різних вікових груп. Це клуб з викладанням на професійному рівні. Цього року йому виповнилося п’ять років.

Завдання студії — сприяти всебічному гармонійному розвиткові дитини. А це фізичне здоров’я і краса, дисципліна й обов’язковість, здатність імпровізувати. Ми не ставимо за мету досягнення спортивних вершин. Студія — це клуб, у який ходять з радістю, щоб погратися, відпочити, розважитися і водночас удосконалити себе фізично та духовно.

Життя після Олімпу

Після того, як Катерина пішла з великого спорту, вона почала писати книжку. Про дитинство та кар’єру спортсменки, про гучний скандал із мамою і донькою Дерюгіними, який виявився нікому не потрібним.

— Усе це була просто гра. Якби не цей конфлікт, — говорить спортсменка, — я досягла б значно більших результатів, та й загалом життя склалося б інакше. Сьогодні гімнастика стала нецікавою: втратила грацію, жіночність, індивідуальність. Усі виступи дуже схожі. Нудно на таке дивитися. Хоча мені подобається Ганна Безсонова, із задоволенням дивлюся її виступи та ще кількох гімнасток.

Я беруся за все, що мені цікаво: спробувала себе в ролі фотомоделі, телеведучої, організовувала модельну агенцію, благодійний фонд. Кожна нова справа — це нова перемога над собою. Маю велике задоволення від того, що можу розвиватися в чомусь новому для мене, і найголовніше — це спілкування з сином.

До речі, у квартирі Серебрянських немає традиційного спортивного куточка з дипломами та медалями. Катерина вважає, що виставляти нагороди напоказ — зайве хизування:

— Олімпійське «золото» для мене — не вінець усього життя, а обов’язок використовувати свої можливості для досягнення цілей заради майбутнього дітей. Справді, адаптуватися після великого спорту дуже важко. Мені допомогло народження сина. Я повністю присвятила себе його вихованню, тому було не до депресій. Він уже понад рік ходить до студії. Вважаю, що така підготовка допоможе йому утвердитися в житті та обрати свій шлях, бути успішним і не обов’язково у професійному спорті. Зі спортивних часів у мене залишилася звичка бути завжди в формі. Я швидко збираюся на будь-яку подію чи в подорож.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі