Журнал Американської медичної асоціації опублікував результати дослідження щодо процесу міжнародного усиновлення, який спростовує усталений стереотип про проблеми адаптації у нових сім’ях дітей, привезених з-за кордону.
Голландські вчені Феммі Джаффер і Марінус ван Ейзендорн із Лейденського університету стверджують, що проведене ними дослідження засвідчило: більшість дітей, котрі знайшли нові родини за кордоном, «використовують новий шанс, наданий їм».
Примітно, що проблеми психічного здоров’я зустрічаються набагато частіше в дітей, усиновлених на батьківщині, — удвічі частіше, ніж у «імпортних» дітей, і вчетверо частіше, ніж у «домашніх».
Аналіз даних за останні 50 років показав: «імпортні» діти поводяться неспокійно або агресивно в нових родинах не набагато частіше, ніж звичайні «домашні» діти (на 10—20%) — на відміну від дітей, усиновлених на своїй батьківщині (ця категорія виявляється найпроблемнішою — за тими самими параметрами, на 36—50%, ніж діти з-за кордону).
На сьогодні в процесі міжнародного усиновлення нові сім’ї приймають понад 40000 дітей на рік. Цей процес охоплює понад 100 країн світу.
Група дослідників із Лейденського університету провела анкетування 137 родин, у котрих живуть прийомні діти, привезені з-за кордону. Вчені розмовляли із найрізноманітнішими сім’ями в Сполучених Штатах, Канаді, Європі, Австралії, Новій Зеландії й Ізраїлі. Крім того, вони проаналізували дані за 1950—2005 роки, набуті під час спостережень за більш як 30000 прийомних дітей та 100000 «домашніх».