І МОРОЗ НЕ СТРАШНИЙ НАМ

Поділитися
Ну ось і зима настала. І хоча справжніх холодів ще немає, а ми вже почали мерзнути у своїх квартирах...

Ну ось і зима настала. І хоча справжніх холодів ще немає, а ми вже почали мерзнути у своїх квартирах. У багатьох городян батареї ледве теплі, а з усіх щілин дме. Отож, щоб почувати себе у власній квартирі затишно та комфортно, треба про утеплення житла подбати самим, оскільки поки вашу скаргу комунальні служби розглянуть, можна й дуба дати.

Насамперед слід перевірити батареї. Трапляється, в окремих їх секціях збираються частинки іржі та сміття, заважаючи циркуляції гарячої води. Вихід такий — спробуйте постукати по батареї молотком. Але не надто сильно, інакше можна її пошкодити, та й сусіди вам за гуркіт спасибі не скажуть (ще й міліцію можуть викликати). Не допомогло — поставте під батарею розігріту електроплитку чи тепловентилятор: непрацюючі ребра нагріються, тепла вода, піднімаючись угору, скаламутить осілі частинки, й циркуляція гарячої води відновиться. Після цих маніпуляцій слід кожен градус направити в квартиру. Середня температура радіаторної батареї — плюс 60 градусів за Цельсієм. Але штора, яка закриває батарею, «краде» в квартири до 40% тепла. Коли стінку за батареєю закрити листом алюмінієвої фольги, випромінюване тепло відбиватиметься і повертатиметься в кімнату. Отже, з батареями ми розібралися, у будинку потеплішало, але в майці з короткими рукавами все одно не ходитимеш. Значить, заспокоюватися зарано.

Холодне повітря з вулиці проникає звичайно крізь щілини. Як запевняють фахівці, у цегельному будинку 65% тепла виходить через стіни. 21% зникає через вікна. Ще 14% — через стики між вікнами та стінами. Тому передусім треба знищити всі щілини й «утеплити» вікна. Напевно, кожен із нас користувався таким способом (найпростішим, найдоступнішим і найдешевшим): клеїв смужки паперу, змочені мильним розчином, наліплював на щілини між рамами, а в самі щілини набивав вату. Проте незабаром папір починає рватися, відклеюватися — й тепло щезає. Замість паперу для заклеювання щілин у вікнах можна використовувати лейкопластир. На відміну від паперу він легко знімається. На вікнах при цьому не залишається слідів. Інший спосіб: малярська стрічка на каучуковому клеї. Вікно можна утеплити всього за п’ять хвилин. Але навесні віддерти цю стрічку буде вельми складно.

Ще можна скористатися поліпропіленом, який продається на кожному ринку. Єдиний його недолік в тім, що він «не вміє» змінювати форму, а щілини в дерев’яних рамах за різкого спаду температури збільшуються. Цілком затикає щілину поролон, а повітря в поролонових порах є додатковою ізоляцією. Ми, до речі, «нейтралізуємо» щілини у своїй квартирі саме поролоном. Ще надійніше всі щілини замазати розчином, виготовленим з борошна, змішаного з річковим піском. Борошняна маса легко пристає до дерева, а навесні легко змивається водою. Замазувати на зиму щілини у вікнах можна також пастою з будівельного гіпсу (алебастру) та крейди, яка трохи уповільнює тужавлення гіпсу (2 частини гіпсу, 1 частина крейди і трохи води). Паста непомітна на білих рамах, надлишки її стирають мокрою ганчіркою, а навесні досить відчинити вікна — й сухий гіпс без слідів облітає з рам.

Узагалі, коли не хочеться возитися з замазкою та поролоном, можна скористатися гумовими профілями. Гумові трубки досить гнучкі, повторюють будь-який вигин рами. При цьому вікно легко відчиняється та зачиняється. Недолік цього методу полягає в тому, що надійно приклеїти профіль можна за температури, не нижчої плюс десяти. Тому, якщо ви не подбали про утеплення вікон «гумкою» заздалегідь, нині вже запізно. До речі, гумові профілі можна замінити вовняним шнуром, шинельним сукном або джгутом.

Якщо нічого зі згаданого вище не допомогло, і зуби від холоду як і раніше вибивають дріб, доведеться розщедритися на обігрівальні прилади. Найпростіший і найдешевший апарат — плитка з дротовою спіраллю. Вона кімнату нагріває найшвидше, але, на жаль, незахищені нагрівальні віньєтки можуть спричинити пожежу. Та й кисню цей прилад споживає чимало. Тому багато хто віддає перевагу радіаторам або тепловентиляторам. У радіаторах є олія, отже, вони охолоджуються повільніше й тепло зберігається довше. Квартира прогрівається рівномірно, та й кисень залишається в кімнаті. Але коли чекати, поки радіатор прогріє квартиру (а він це робить за півгодини), вам уже несила, купуйте тепловентилятор. Він нагнітає гаряче повітря швидше. Загалом, способів утеплити своє житло багато. Головне — не лінуватися і не чекати милості від приро... — тобто вашого жеку. Проте не варто забувати і про свої права. Адже якщо температура в квартирі нижча від 18 градусів, це явне порушення з боку тих, хто зобов’язаний забезпечити ваш будинок теплом. Але не варто думати про сумне. Сподіваюся, у наших квартирах цієї зими буде тепло та затишно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі