Харківська обласна офтальмологічна комісія позбавляє незрячих можливості знайти роботу?

Поділитися
Харківська обласна офтальмологічна медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) безпідставно визнає більшість незрячих психічно неповноцінними, нездатними пересуватися, обслуговувати себе, навчатися, працювати тощо...

Харківська обласна офтальмологічна медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) безпідставно визнає більшість незрячих психічно неповноцінними, нездатними пересуватися, обслуговувати себе, навчатися, працювати тощо. Це ускладнює, а часто — унеможливлює пошук роботи для інвалідів по зору. Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» пише харків’янин, інвалід по зору Денис Петров.

За його словами, Харківська обласна офтальмологічна МСЕК на чолі з головою комісії Ольгою Федосєєвою приписує незрячим серйозні вади, яких ті не мають.

«В харківській обласній офтальмологічній МСЕК не дуже люблять ускладнювати собі життя, а відтак просто ставлять людині третій ступінь обмеження з більшості пунктів, а інколи — й з усіх, аргументуючи це посиланнями на «здоровий глузд», — зазначив Денис Петров, підкресливши: «Отже, інвалід по зору після відвідин цього чудового закладу виявляється нездатним самостійно пересуватися, навіть із допомогою допоміжних засобів; нездатним самостійно орієнтуватися у просторі, обслуговувати себе і, найцікавіше, абсолютно нездатним контролювати свою поведінку».

Він пояснив, що пристосованість інваліда до життя оцінюється комісією за здатністю до навчання, спілкування, орієнтації, контролю за своєю поведінкою, пересування, самообслуговування, участі у трудовій діяльності. Ці критерії стосуються всіх інвалідів усіх категорій, і медико-соціальна комісія повинна надати оцінку в кожному конкретному випадку й зафіксувати це в індивідуальній програмі реабілітації.

Обмеження здатності може бути оцінене за трибальною шкалою, де три — це значне обмеження життєдіяльності за тими чи іншими критеріями, а один, відповідно, — помірно виражене обмеження.

«Та чи інша функція організму в інваліда, цілком логічно, може бути й не ушкодженою. Так, скажімо, інвалід по зору необов’язково є нездатним до пересування. Цей критерій більше стосується інвалідів, чиє захворювання пов’язане з опорно-руховим апаратом. І вже зовсім не обов’язково інвалідові по слуху, бути нездатним контролювати свою поведінку, бо цей критерій стосується людей, чия інвалідність зумовлена тими чи іншими психічними розладами», — переконаний Денис Петров.

Докладніше читайте у статті Дениса Петрова «Повірити в себе» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі