Готуй валізу заздалегідь, або Про «дрібниці», які можуть зіпсувати відпустку

Поділитися
Іноді часу на підготовку до довгоочікуваної відпустки залишається не так уже й багато. Не слід відкладати все на останній момент, тим більше якщо ви вирушаєте відпочивати всією родиною...

Іноді часу на підготовку до довгоочікуваної відпустки залишається не так уже й багато. Не слід відкладати все на останній момент, тим більше якщо ви вирушаєте відпочивати всією родиною. Для початку напишіть план майбутньої подорожі і список речей, потрібних на відпочинку. Тим самим ви застрахуєте себе від неприємностей, які можуть зіпсувати враження від відпустки.

Дуже важливо правильно вибра­ти авіакомпанію і завчасно замовити квитки на літак або поїзд. Існує багато ситуацій, за яких ви ризикуєте придбати квитки на літак або путівку, але так і не вирушити в подорож. Наприклад, вам несподівано відмовили у видачі візи, або ж ви придбали тур задовго до від’їзду, але з якихось обставин не змогли взяти відпустку. Моральної шкоди вам ніхто не компенсує, а от свої гроші ви отримаєте назад, якщо скористаєтеся страховкою від невиїзду.

Отримавши візу, перевірте правильність вказаних у ній даних: номер вашого паспорта, ім’я та прізвище, дату народження, категорію візи, статус перебування в іноземній державі, термін дії візи, період, протягом якого дозволено перебувати в іноземній державі. Допущені у візі навіть не з вашої вини помилки можуть мати небажані наслідки.

Практично в кожній країні є українські консульства: їхні працівники допомагають нашим громадянам у разі втрати документів або проблем із місцевою владою. Тому, вирушаючи за кордон, дізнайтеся про наявність українських дипломатичних представництв там, куди виїжджаєте. З’ясуйте їхні адреси та телефони. Причому варто дізнатися, чи є наші дипломатичні представництва не лише в столиці, а й інших містах.

Недосвідчені мандрівники зазвичай беруть із собою забагато непотрібних речей. Спробуйте розрахувати по днях свій гардероб. У будь-якій поїздці вам знадобиться легка куртка від дощу і зручне взуття. Вирушаючи на південь, не забудьте взяти голов­ний убір, сонцезахисні окуляри і крем із сильним ступенем захисту. Подбайте про аптечку з необхідним мінімумом: бинти, вата, пластирі, аспірин, активоване вугілля, ліки від розладу шлунка, дезінфікуючі засоби, ножиці, голка з нитками.

Ніхто не застрахований від втрати чи викрадення документів. Перед від’їздом перевірте наявність усіх необхідних документів, у тому числі на дітей. Зніміть ксерокопію з паспортів і квитків на літак, а також зробіть про всяк випадок копію візи, запрошення або ваучера.

Під час прогулянок на відпо­чин­ку достатньо мати із собою свідоцтво про страховку, картку готелю і бажано ксерокопію паспорта. Сам паспорт краще тримати в готелі, брати з собою — лише в разі, якщо буде потрібне повернення tax-free. У разі втрати паспорта доведеться оформляти свідоцтво про повернення, для чого знадобиться поліцейський протокол, тобто відвідання поліції.

У салон літака розумно взяти не лише цінні речі, дорогу апаратуру і документи, а й резервний запас одягу на кілька днів. Якщо ви не знайдете свого багажу, прилетівши на місце, вам не доведеться відразу бігти в магазин і витрачати зайві гроші.

Вам буде легше впізнати свою сумку у великому потоці багажу, якщо на ній буде якась прикметна деталь. Якщо речей небагато, краще взагалі не здавати їх у багаж. Дорогі речі, а також абсолютно всі документи потрібно везти з собою в ручній поклажі. Випадки викрадення і втрати речей, зданих у багажне відділення, трапляються досить часто, а компенсацію від авіакомпанії отримати складно, і буде вона невеликою.

Якщо в поїздці ви купуєте подарунки й сувеніри своїм родичам чи, приміром, новий одяг, рекомендується зберігати всі чеки. Це не буде зайвим у кількох випадках. По-перше, якщо після прильоту в Україну ви не знайдете свого багажу, то збережені чеки можуть стати підставою для того, щоб вимагати компенсацію від авіакомпанії. До того ж, якщо ви розплачуєтеся з допомогою кредитної карти, чеки допоможуть перевірити правильність розрахунків.

Багато людей вважають за краще користуватися за кордоном кредитними картами, оскільки бояться згубити готівку. На цей випадок ви повинні завжди мати під рукою телефон служби підтримки клієнтів вашого банку. Якщо у вас украдуть картку або ви її загубите, то зможете відразу ж зв’язатися з банком і заблокувати її. Однак далеко не в усіх країнах розвинена система оплати товарів і послуг кредитками. Не слід усю готівку, яку ви берете з собою, зберігати в одному місці.

Кредитною карткою і чеками мандрівника ви зможете скористатися не в усіх місцях. Відкладайте в гаманець невеличку кількість готівки на день. Не носіть його в задній кишені і не демонструйте велику кількість грошей у громадських місцях. Курси обміну в аеропортах часто нижчі, ніж у центрі міста. У деяких країнах пункти обміну можуть бути зачинені у вихідні і після п’ятої години вечора. Поцікавтеся заздалегідь розмірами чайових і плати за послуги, запасіться дрібними купюрами.

Якщо в поїздку ви берете дуже цінні речі (ювелірні прикраси, важливі документи), найкраще взяти в оренду сейфову комірку в готелі. Ви витратите на неї не надто багато грошей, але зможете бути впевнені в цілості ваших речей. Варто пам’ятати, що тримати цінності в номерах готелів навіть із найкращою репутацією не завжди безпечно.

Узявши на озброєння всі перелічені вище нюанси, вирушайте у відпустку зі спокійною душею. Адже пізнавати світ — найкраща розвага, яку людина може собі дозволити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі