ГЕНДЕРНА АРИФМЕТИКА ЗАЧАТТЯ

Поділитися
Спроби запрограмувати стать майбутньої дитини людство робить уже протягом кількох століть. Проте, як виявилося, набагато раніше такі механізми були налагоджені самою природою...

Спроби запрограмувати стать майбутньої дитини людство робить уже протягом кількох століть. Проте, як виявилося, набагато раніше такі механізми були налагоджені самою природою. Та лише нині науковці починають їх розшифровувати. Відразу два незалежні наукові дослідження довели: можливість народження хлопчика відчутно знижується в ті періоди, коли навколишня обстановка найменш сприятлива.

Зокрема, італійські вчені з Моденської клініки щомісяця зіставляли відсоток народження хлопчиків і дівчаток упродовж шести років. У середньому на кожну тисячу новонароджених припадало 511 хлопчиків і 489 дівчаток. Проте влітку — з червня по серпень — ця пропорція виразно змінювалася на користь «сильної» статі: на тисячу народжень припадало 535 хлопчиків проти 465 дівчаток. Доктор Анжело Каньяччі, керівник дослідження, стверджує, що в такий спосіб природа захищає хлопчиків, які у внутрішньоутробному житті і відразу ж після народження виявляються набагато вразливішими, ніж представниці «слабкої» статі. На його думку, мова йде саме про переваги в процесі зачаття, а не про коригування співвідношення статей під час вагітності (приміром, внаслідок викиднів). Клітини ембріонів чоловічої статі, на думку італійських учених, діляться швидше, ніж у жіночих ембріонів, та й рівень метаболізму в них вищий. За рахунок цього чоловічі ембріони у певних гормональних умовах виявляються прудкішими та імплантуються в стінки матки швидше, ніж це вдасться зробити повільнішим ембріонам жіночої статі.

Доктор Каньяччі вважає, що його дослідження може дати практичні результати в найближчому майбутньому. Для цього парам, які неодмінно хочуть мати сина, краще планувати його зачаття на вересень—листопад. І навпаки, зачаття дитини з березня по травень має більше шансів закінчитися народженням дівчинки. Примітно, що італійські вчені зафіксували не лише вищу можливість народження дівчаток у цей період, а й загальне зниження кількості зачать. А ще кажуть, що весна — найромантичніший час року...

Можливо, цілком інші механізми задіяні у випадку, описаному британськими вченими, які досліджували в Африці взаємозв’язок між статтю майбутньої дитини і ступенем угодованості вагітних жінок. Три роки тому в Ефіопії був страшенний голод. І саме в цей час працівники Лондонського університетського коледжу заміряли там обсяги біцепсів місцевих вагітних жінок. За результатами вимірів випробуваних розподілили на чотири групи. У результаті з’ясувалося, що можливість народження хлопчиків у 25 відсотків з максимальними показниками більш ніж удвічі вища, ніж серед 25 відсотків із мінімальним об’ємом. Ці об’єми, за твердженням учених, характеризують не ступінь накачаності і навіть не вгодованість, а відносний ступінь недоїдання. Причому, дослідники наголошують, що йдеться саме про умови масового недоїдання. Адже якби стать дитини визначалася просто повноцінним харчуванням, то в розвинутих країнах народження дівчинки було б винятково рідкісним явищем.

Керівник дослідження доктор Рут Мейс пояснює таку «статеву перевагу» тим, що виношування хлопчиків потребує від вагітної жінки більших енергетичних витрат, ніж виношування дівчаток. Крім того, у хлопчиків при недостачі харчових ресурсів шансів на виживання набагато менше, ніж у дівчаток, тому смертність серед перших виявляється набагато вищою. От і виходить, що виношування хлопчика в таких умовах є «недоцільним». І в цьому разі, як вважають науковці, уже безпосередньо жіночий організм віддає перевагу ембріонам жіночої статі, уникаючи в такий спосіб невиправданих витрат енергії. Досягається це, здогадно, за рахунок зміни гормонального балансу в організмі жінки, за якого ембріону чоловічої статі стає набагато складніше імплантуватися в стінки матки.

Останнє дослідження також може виявитися вельми корисним з погляду народження дитини заданої статі. Адже засобів для зміни гормонального балансу в організмі жінки в арсеналі сучасної медицини вже предосить. Не секрет, що більшість майбутніх батьків мріє про народження сина. В окремих країнах, приміром, в Індії, можливість реалізації таких мрій уже призвела до серйозних соціальних проблем, викликаних гострим дефіцитом наречених. Можливо, саме останні дослідження гендерних переваг самої природи змусять і людей змінити свої вподобання щодо статі майбутньої дитини. Адже старання, які доводиться докладати «слабкій» статі, щоб підтримувати міф про силу «сильної» статі, видаються навіть більшими, ніж вважалося ще не так давно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі