Британські вчені виявили: якщо жінка боїться, що її шлюб ось-ось розпадеться, вона починає більше працювати. Проведено навіть чіткий підрахунок: якщо ризик розпаду шлюбу зростає на 1%, жінка затримується на роботі на додаткові 12 хвилин. Дослідження провела група вчених Лондонської школи економіки на чолі з Беркаєм Озканом. Заодно дослідники виявили: у випадку чоловіків ця закономірність не працює.
Озкан послуговувався даними про розлучення в Ірландії. «Якщо жінка виявляє, що ймовірність розлучення зростає, вона працює більше, незалежно від того, зберігається в результаті шлюб чи розпадається. Для жінок робота - щось на кшталт страховки на випадок розлучення або в очікуванні розлучення. Для жінок наслідки розлучення серйозніші», - пояснив дослідник.
Після того як 1994 року в Ірландії дозволили розлучення, заміжні невіруючі жінки почали працювати на 18% більше порівняно з релігійними. Віруючі жінки слугували контрольною групою, бо новий закон про розлучення не вплинув на їхнє життя: випадків, коли подружжя неофіційно розходилося, було стільки ж, як і до ухвалення закону, а відсоток розлучень у цій групі дуже низький. Озкан також виявив, що жінки, які присвячували більше часу роботі, робили це на шкоду відпочинку й потенційно на шкоду здоров’ю, оскільки чоловіки не брали на себе більше турбот з догляду дітей.