ДРУГА СПРОБА

Поділитися
Як це іноді буває, не на жарт посварившись, а потім, розійшовшись зі своєю подругою чи другом, ми думаємо, що це назавжди...

Як це іноді буває, не на жарт посварившись, а потім, розійшовшись зі своєю подругою чи другом, ми думаємо, що це назавжди. Однак минає день, тиждень, місяць, і ми починаємо нудьгувати, сумувати за дорогою людиною. Нам здається, що всі нинішні невдачі і промахи пов’язані з його втратою. При цьому ми забуваємо, звісно ж, через що, власне кажучи, сталася суперечка і, не задумуючись, кидаємося назад, щоб спробувати відновити взаємини.

Уявіть собі, статистика стверджує, що дуже багатьох людей, котрі знаходять у собі сили повернутися до колишнього друга чи подруги, розуміють, приймають. Більше того, взаємини надовго налагоджуються і приходить злагода. Однак перш ніж повертатися до свого колишнього чи колишньої, необхідно гарненько помізкувати і серйозно зважити всі «за» і «проти».

Передусім варто знайти для себе відповідь на запитання: що ж послужило причиною розриву — розвиток ваших взаємин чи просто невдалий збіг обставин? Якщо ви вважаєте, що тому провиною обставини, то у вас явно нічого ще не втрачено. Навпаки, тимчасові труднощі в міру їхнього подолання можуть підсилити почуття і взаємну приязнь. Іноді люди, розлучаючись навіть на рік чи два (їдучи на навчання, наприклад) і не маючи змоги при цьому достойно попрощатися і пообіцяти один одному писати, телефонувати тощо, однак залишаються своєму коханню вірні (навіть попри інші захоплення). Тоді при довгожданій зустрічі вони відчувають ще більше притягання, ще більше щастя, аніж спостерігалося перед розлукою. Інша річ, якщо причина розриву криється у вас самих (наприклад, один вважає, що інтелектуально поступається іншому, відчуває антипатію до його родичів, друзів чи просто не схвалює професійну діяльність партнера). Тоді усе виявляється набагато складнішим. У цьому випадку, перш ніж знову сходитись, дуже важливо для себе визначити, що у вашому сприйнятті життя було неадекватним — ваші життєві цінності чи ж ваші смаки.

До цінностей відноситься той спосіб життя, до якого ви прагнете, ті уявлення, керуючись якими ви збираєтеся будувати своє майбутнє, ваші кар’єрні амбіції тощо. Інша справа, якщо у вас не збігаються смаки. Згодом вони почнуть збігатися, а ні, то й Бог із ними. Зовсім інше — неадекватність життєвих уявлень. Подумайте: якщо залишена вами дівчина не прогавила нагоди, щоб у вашу відсутність пофліртувати зі спільним другом, а то й більше, чи є сенс повертати її, прирікаючи себе на нові тривалі муки? Знайте, що, поновивши стосунки, вам доведеться заздалегідь примиритися з тим, що не влаштовувало вас у партнері перед суперечкою. Інакше просто не буває. Тож в подібних випадках квапитися зовсім не варто. Ну, а якщо справа стосується лише розбіжності в смаках, боріться, якщо вже така нетерплячка.

Отже, припустимо, ви наважилися на другу спробу. Врахуйте, що принаймні одному з двох при цьому обов’язково доведеться понизити рівень своїх запитів, «опустити планку». Однак навіть за всієї готовності піти на це, не варто відновлювати стосунки без попередньої милої бесіди із серйозним обговоренням того, що призвело вас до розриву. Якщо така бесіда не відбудеться, попереджають психологи, ваші взаємини будуть точним повторенням минулих. А цього нікому не хотілося б. Тому дуже спокійно, без зайвих емоцій, потрібно обговорити всі ваші проблеми і розбіжності, поки не відчуєте, що жоден із двох не таїть образи чи зла на іншого.

Та це ще не все. Справжні зусилля з вашого боку знадобляться, виявляється, коли ви знову будете разом. А знадобляться вони для того, щоб направити ваші стосунки, уникаючи при цьому допущених раніше помилок, по новому, більш правильному шляху, який не призвів би знову до розриву. Зовсім не варто акцентувати увагу на тому, хто кого залишив (залишений, між іншим, у більшості випадків має вигідніше становище), або, скажімо, не варто говорити про те, що може статися, якщо ви знову посваритеся. Краще думати не про те, через кого і чому ви розлучилися, а про те, що є у вас спільного, бо саме це спільне і змусило вас знову бути разом. Визначте спільні цілі для вас обох.

Ще одне, про що варто помізкувати, перш ніж повертатися назад, це ваша особиста ситуація на даний відрізок часу. Статистика знову ж показує: що успішніше йдуть ваші справи і що незалежніше ви почуваєтеся в житті, то гарантованіший успіх у наміченому вами заході. Не намагайтеся повернути колишні стосунки лише через самітність. Краще виговоріть усе другу.

І останнє питання, на яке вам варто відповісти, перш ніж набрати заповітний телефонний номер: чи не хочете ви лише чисто теоретично довести собі, що здатні повернути своє колишнє кохання? Коли зрозумієте, що саме так і є, не розраховуйте на хороше продовження вашого роману, його не буде. Якщо ж ваші помисли чисті, ви успішні й упевнені у своєму коханні — спробуйте! І знайте при цьому, що вдруге розставання буде далеко не таким болючим, аніж уперше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі