Дослідження: Держава сприяє соціальній нерівності в Україні

Поділитися
Соціальна нерівність в Україні є дуже великою, а держава сприяє такій нерівності, вважають україн...

Соціальна нерівність в Україні є дуже великою, а держава сприяє такій нерівності, вважають українці, що взяли участь у дослідженні «Соціальна нерівність та її вплив на економічний і демократичний розвиток Європи та її громадян: посткомуністична Центральна і Східна Європа у порівняльній перспективі».

«Лише 18% опитаних згодні з твердженням, що уряд працює на благо населення. Отже, респонденти оцінюють державу як таку, що сприяє соціальній нерівності. 82% респондентів вважають, що відмінності в матеріальному стані громадян є дуже істотними. Соціальна нерівність дуже велика — на це вказують 86% опитаних», — повідомив голова правління Благодійного фонду «Інтелектуальна перспектива», кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Юрій Привалов.

Благодійний фонд «Інтелектуальна перспектива» займався реалізацією проекту в Україні. Було опитано 1500 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України, а також проведено 8 фокус-груп.

Привалов розповів також, що 78% респондентів визнають корупцію в українському суспільстві поширеним явищем, 96% опитаних стверджують, що прожити на пенсію у нашій країні неможливо, а 60% опитаних вважають, що уряд зобов’язаний, наскільки це можливо, зрівнювати прибутки людей.

Що ж до ставлення респондентів до питань приватної власності та купівлі великих промислових активів, підприємств, галузей приватними особами, 69% опитаних вважають, що уряд має залишити основні галузі у власності держави. 70% віддають свої голоси за те, що уряд має контролювати зарплати, ціни та прибутки.

Стосовно ж того, що допомогло б підвищити їхній рівень життя, третина респондентів (33%) не бачить шляхів підвищення свого добробуту — це зневірена пасивна частина соціуму; 16% опитаних продовжать звичну діяльність, вони складають консервативний прошарок суспільства; активні громадяни (14%) відкриють власну справу; мобільні люди шукатимуть нову роботу — таких 13%.

«Та є і сім відсотків гіпермобільних людей, які хочуть переїхати до іншої країни, бо у власній більше не бачать можливостей для своєї реалізації. Тим паче що мільйони українців постійно працюють за кордоном, утримують в Україні сім’ї, а деякі з них уже не вважають нашу країну своєю», — наголосив Привалов.

Проект реалізується в 13 країнах (Україна, Росія, Білорусія, Молдова, Румунія, Словаччина, Польща, Чехія, Угорщина, Болгарія, Литва, Латвія, Естонія). Замовники проекту — Commission of the European Communities Research Directorate-General у співробітництві з Department of politics and International Relations University of Oxford. Офіційне завершення проекту планується у Брюсселі у квітні 2009 року.

Докладніше читайте у статті Ірини Кириченко «Чи існує в Україні соціальна нерівність?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі