В Україні під виглядом курортних об’єктів будується елітне житло, що вже у недалекому майбутньому негативно позначиться на економіці й загострить соціальні проблеми курортних регіонів, — заявляє Борис Дейч, народний депутат України й голова парламентського підкомітету з питань туризму.
Поки органи місцевого самоврядування не можуть визначитися зі статусом курортних територій і генеральних планів їхньої забудови, у курортних населених пунктах, у паркових зонах, на набережних триває хаотична забудова, нагадує депутат. При цьому, за його словами, порушуються і будівельні норми, і законодавство України.
«Як на мене, настав час уже не чекати ініціативи «знизу», а «згори» визначити курортні території державного значення, забезпечити їхню цілісність та ефективне використання з урахуванням інтересів і потреб держави», — наголошує Дейч.
Важливим для подальшого розвитку санаторно-курортної галузі він називає прийняття Державних кадастрів природних лікувальних ресурсів і природних територій курортів, передбачене постановою Кабміну ще 2001 року. Однак кадастри не діють і донині.
Крім того, нагальною потребою, за його словами, є укріплення берегів у місцях масового відпочинку. «За останні двадцять років ширина, приміром, 50-60-метрових євпаторійских пляжів скоротилася вдвічі, а у деяких місцях вони зникли зовсім», — стверджує Дейч, нагадуючи, що вирішити цю проблему зусиллями місцевої влади неможливо: для виконання берегоукріплювальних робіт на тому самому євпаторійському узбережжі необхідно 262 мільйона гривень.
Докладніше про долю кримських курортних земель читайте у статті Бориса Дейча «Що маємо — не бережемо…» у свіжому номері «ДТ».