ДЕРЕВА НА ПІСКУ

Поділитися
Виростити дерево на піску — завдання з тих, від яких далекоглядніше було б відмовитись, пославшись на неможливість виконання...
Директор КП «Фітосервіс» Олександр Петричук на тлі квіткової композиції Ватутінського району на святковій виставці квітів

Виростити дерево на піску — завдання з тих, від яких далекоглядніше було б відмовитись, пославшись на неможливість виконання. Значно легше засобами всесильної масової інформації довести людям, що жити можна й у кам’яних джунглях, а дерева, чагарники і квіти — геть зайва, непотрібна розкіш. Довести, звичайно, можна... Але не киянам.

Імідж української столиці великою мірою тримається саме на зелені, у якій одвіку потопає історична частина міста. Районам пізнішої забудови пощастило менше. Ватутінський район, розташований на лівому березі Дніпра, побудований на багатометровому шарі намивних пісків. Однак і береги дніпровської стариці Десенки, і житловий масив Лісовий, і Троєщина, про яку кияни-старожили говорять із легкою зневагою саме як про кам’яні джунглі, — сьогодні зеленіють парками, скверами, алеями та клумбами. І заслуга в цьому належить КП «Фітосервіс».

Отже, виростити дерево на піску цілком можливо — що на практиці доводять співробітники «Фітосервісу», висаджуючи у піщаний грунт Ватутінського району не якісь кактуси чи саксаули, а цілком київські каштани і липи. Щоправда, це не така вже й проста справа. Технологія озеленення цих місць має свої особливості. Тут важлива навіть не стільки сама посадка, скільки наступний догляд за зеленими насадженнями. Спеціалісти-озеленювачі неодноразово завозять і підсипають під газони, чагарники і дерева рослинний грунт. Якщо цього не робити, прошарок родючої землі дуже швидко розмиють дощі, висушать вітри, і рослини загинуть. Тому така операція повторюється щороку — кропіткий труд, але результат того вартий.

Сьогодні загальна площа зелених насаджень, які обслуговує КП «Фітосервіс», становить близько півтисячі гектарів. Майже 300 гектарів — парки, решта — сквери, бульвари, вуличні насадження. На балансі підприємства — більше 26 тис. дерев, 43 тис. чагарників і загалом два гектари квітників. «Фітосервіс» щороку вирощує 500—600 тис. одиниць квіткової розсади — і це не рахуючи цибулинних культур. Мало хто знає, що канни — яскраво-червоні квіти заввишки майже до пояса дорослій людині, які часто можна бачити на міських клумбах, — цибулинні рослини, їхні цибулини всю зиму зберігаються в спеціальних сховищах господарства.

Парки, якими відає «Фітосервіс», вирізняються оригінальним композиційно-архітектурним рішенням. У паркові ансамблі входять і альтанки, і «кам’яні сади» у японському стилі, і скульптурні композиції. Улюбленим місцем відпочинку жителів Ватутінського району повинен стати і закладений на честь свята Всеукраїнський парк пам’яті борців за свободу та незалежність України.

Десятиліття незалежності України КП «Фітосервіс» відзначає також уведенням в експлуатацію власної виробничої бази, до якої входять теплиці, парники, розсадники, а також виробничі, побутові й адміністративні приміщення.

З моменту заснування — а «Фітосервісу» вже 12 років — його очолює Олександр Улянович Петричук. Це справжній професіонал, який більше чверті століття працював у сфері зеленого господарства. Останні роки поєднує керівництво підприємством із роботою в органах місцевого самоврядування: Олександр Улянович — депутат Ватутінської райради, де він намагається вирішувати проблеми виборців. А на власному підприємстві організує не лише роботу, а й дозвілля співробітників. На балансі КП «Фітосервіс» знаходиться упорядкована база відпочинку в Херсонській області. Щороку тут мають можливість відпочити тридцять шість сімей.

Олександр Петричук нагороджений орденом «За заслуги».

Досягнення колективу КП «Фітосервіс» не залишають без уваги ні міська, ні районна влади. Кращі робітники підприємства отримали подяку глави Київської міської адміністрації «За значний особистий внесок в озеленення і благоустрій Ватутінського району». На щорічних виставках квітів оригінальні композиції, виконані умільцями з «Фітосервісу», постійно займають призові місця. Ще одна перемога — друге місце серед районних комунальних підприємств із догляду за зеленими насадженнями.

Має підприємство заслуги і перед православною церквою. За участь у благоустрої храму Святої Трійці у Ватутінському районі та деяких об’єктах Києво-Печерської лаври колектив одержав грамоту «У благословення за труди в Святій Церкві» від митрополита Київського та Всієї України Володимира.

У свято не хотілося б наголошувати на фінансових труднощах, які разом з усією країною переживає зараз і Ватутінський район. Важливо інше: за допомогою чи районної адміністрації, чи власними силами — але КП «Фітосервіс» продовжує робити свою справу — і робити на совість.

Вирощувати дерева на піску.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі