Де така вулиця — Академіків Гродзинських?

Поділитися
Днями одній із вулиць Білої Церкви присвоєно ім’я академіків Гродзинських. На мітингу, що відбувс...

Днями одній із вулиць Білої Церкви присвоєно ім’я академіків Гродзинських. На мітингу, що відбувся з цієї нагоди, прозвучало багато теплих вдячних слів про відомих учених-біологів братів Андрія Михайловича і Дмитра Михайловича Гродзинських.

Біла церква — мала батьківщина вчених-академіків. Народилися вони в сім’ї викладачів Білоцерківського сільськогосподарського інституту. Батько, Михайло Карпович, довгі роки працював деканом агрономічного факультету, а мати, Віра Пилипівна, викладала ботаніку. З раннього дитинства хлопці закохалися у рослинний світ, разом із батьками вивчали флору Білоцерківщини, знайомилися з великим різноманіттям рослин у дендропарку «Олександрія».

Андрій Михайлович Гродзинський, старший із братів, — академік Національної академії наук України, відомий у нашій країні та за кордоном як засновник і дослідник алелопатії (науковий напрям з вивчення хімічної взаємодії між рослинами).

Понад два десятиліття він очолював Національний ботанічний сад у Києві, перетворивши його на один із найкращих ботсадів колишнього Радянського Союзу.

В останні роки свого короткого (народився в 1926 році, помер у 1988-му), але яскравого життя, А.Гродзинський, будучи академіком-секретарем відділення загальної біології, приділяв особливу увагу розвитку заповідної справи та охороні рослинного світу, підготовці й підвищенню кваліфікації наукових кадрів.

Дмитро Михайлович Гродзинський — академік Національної академії наук України, відомий учений в галузі фізіології рослин.

В 1974—1985 рр. Д.Гродзинський очолював Інститут фізіології рослин АН УРСР, проводячи велику наукову роботу з вивчення ролі природної радіоактивності в житті рослин.

Після аварії на ЧАЕС очолюваний ним відділ інституту зосереджується на дослідженнях, пов’язаних з ліквідацією наслідків радіоактивного забруднення територій.

З 1991 року Д.Гродзинський очолив Національну комісію з радіаційного захисту при Верховній Раді України, в полі зору якої перебувають усі проблеми, породжені аварією на ЧАЕС.

Д.Гродзинський створив потужну наукову школу. Він є автором підручника «Радіобіологія», співавтором підручників «Біофізика» і «Біоніка».

У 1999 і 2004 рр. Д.Гродзинського обирали академіком-секретарем Відділення загальної біології НАН України. Він успішно керує розвитком біологічної науки, приділяючи особливу увагу питанням збагачення і стабілізації біорізноманітності, біобезпеки, розвитку нових біотехнологій, генної і клітинної інженерії, створення й охорони ботанічних садів, дендропарків, природних і біосферних заповідників.

Завдячуючи саме Д.Гродзинському, з 2003 року розпочато широкомасштабні реставраційні роботи в дендропарку «Олександрія».

Вулиця Академіків Гродзинських розташована неподалік будинку, в якому свого часу мешкала родина Гродзинських і де поряд із річкою Рось минули дитячі та юнацькі роки двох видатних особистостей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі