Чоловіки — вид, що вимирає?

Поділитися
Тривалість життя російських чоловіків за 15 років зменшилася на п’ять років. Згідно з даними офіційної статистики, російський чоловік у середньому живе 58,6 року...

Тривалість життя російських чоловіків за 15 років зменшилася на п’ять років. Згідно з даними офіційної статистики, російський чоловік у середньому живе 58,6 року. 1990 року тривалість життя чоловіка становила 63,4 року. Сьогодні 40% чоловіків помирають у віці від 16 до 59 років. Водночас тривалість життя жінок у середньому становить 73 роки, а зменшилася лише на один рік порівняно з 1990 роком.

«Зазвичай таке зниження тривалості життя чоловіків, як сьогодні в Росії, відзначається лише у воєнний час», — заявив Володимир Симаненков, завідувач кафедри внутрішніх хвороб у петербурзькій Медичній академії, який також працює у міському комітеті охорони здоров’я.

Військові скаржаться на те, що багато призовників є фізично слабкими, мають схильність до наркотиків або психологічні розлади, і лише 10% із них здатні витримати курс молодого бійця.

Усе пояснюється банально: російські чоловіки занадто багато п’ють, занадто багато палять, занадто часто відчувають стрес і занадто рідко ходять до лікарів, пише одне з видань найбільшого в США ІД Knight Ridder, зазначаючи, що навіть чоловіки в Бангладеш живуть довше. Криза здоров’я у російських чоловіків може спричинити серйозні політичні та соціальні проблеми у країні з величезними арсеналами ядерної, хімічної та біологічної зброї.

Ставлення чоловіків до власного здоров’я не змінилося з часів Сталіна, коли радянські пропагандистські фільми показували, як диктатор і його помічники цілісінькими ночами працюють у Кремлі, п’ють і наповнюють попільниці недопалками, пише видання.

Багато лікарів звинувачують у поганому здоров’ї чоловіків культурний шок, стрес від економічної і соціальної невлаштованості після розвалу СРСР 1991 року. Заводи закривалися, зарплати не виплачували, продукти та ліки були дефіцитом, інфляція і валютна криза знищили заощадження.

Більш як 60% чоловіків палять, і рак легенів сьогодні є головною причиною смерті від онкологічних захворювань у Росії. «Російське уявлення про здоров’я не передбачає відмови від паління», — сказав Симаненков.

Смертність зростає через інсульти, рак легень і шлунку, туберкульоз та інфаркти, які забирають найбільше життів і трапляються удвічі частіше, ніж в американців, стверджує Муррей Фешбах, фахівець зі здоров’я і демографії Росії у Міжнародному науковому центрі Вудро Вільсона при Смітсонівському інституті у Вашингтоні.

За його словами, за кількістю ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД Росія може суперничати з Південною Африкою. Він стверджує: смертність від цього захворювання занижують, реєструючи причиною смерті вторинні інфекції, наприклад, туберкульоз. Згідно з його оцінкою, до 2020 року лише від СНІДу щорічно помиратимуть від 250 тисяч до 600 тисяч осіб. Фешбах пророкує також різке поширення гепатиту C, найчастішою причиною якого є внутрішньовенне вживання наркотиків.

Згідно з даними Держкомстату, російської Ради національної безпеки і демографічного дивізіону ООН, населення Росії, що становить 144 млн. людей, може скоротитися на третину.

Щоб населення не скорочувалося, російські жінки повинні мати майже вдвічі більше дітей (2,4), ніж вони мають тепер (1,3). Водночас за кількістю абортів Росія посідає одне з перших місць у світі. Деякі дослідники вважають, що кількість абортів перевищує кількість народжень.

Здоров’я жінок погіршується не так сильно. Жінки в Росії живуть довше, ніж чоловіки, оскільки регулярно проходять диспансеризацію, починаючи з дітородного віку. До того ж жіночі клініки в Росії ефективніші, заявив Георгій Маніхас, який очолює онкологічну клініку Петербурга.

Торік у Петербурзі операцій на серці потребували п’ять тисяч чоловіків. Та убогий бюджет і обмежені можливості лікарень дозволили провести лише 500 операцій.

«Наші молоді люди добре вдягаються, стають чудовими професіоналами, але в них немає звички піклуватися про здоров’я, — заявив Маніхас. — Вони гадають, що шикарна машина і гарна жінка їх урятують. Це помилка».

Як пише американське видання, Росія так і не хоче приймати закордонну допомогу. Вона роками відмовляється від позик Всесвітнього банку на лікування медикаментозно стійкої форми туберкульозу, заявляючи, що в програмі повинні використовуватися препарати російського виробництва, але вони в Росії не виробляються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі