ЧОЛОВІЧИЙ НАПІЙ КАВА

Поділитися
У Європі каву називають аравійським вином. Порівняння кави з вином доречне в силу спорідненої естетики...
У Європі каву називають аравійським вином. Порівняння кави з вином доречне в силу спорідненої естетики. По-перше, як і вино, кава — купажний продукт, тобто змішаний із різних сортів. По- друге, у виробництві елітних марок кави дедалі частіше використовується принцип шато — контрольованих найменувань. По-третє, кава й алкоголь пов’язані емпірично. Алкалоїд кофеїну, який підкорив людство, стимулює і слабкий наркотик, посилює сп’яніння і заохочує ілюзію протверезіння. Поєднання кави з тютюном і коньяком (віскі), як відомо, привело до поширення на Заході світського ритуалу трьох С: coffe-cigar- cognak. По-четверте, кава, як і вино, спонукає до спілкування, розмов на вільні теми, які не заохочувалися в тоталітарно-релігійних державах минулого. Простіше кажучи, кав’ярні суперничали з храмами.

Релігійні догматики час від часу проклинали «чортове зілля» і намагалися закрити кавові будинки. Кава щоразу виявлялася сильнішою. А папі римському Клименту VIII настільки сподобався смак нового напою, що він оголосив його даром Бога для допомоги в нічних бідах. Завдяки благословенню папи-кавомана в Європі почався кавовий бум.

Колись каву в Європі можна було купити лише в аптеці. Вона вважалася ліками проти багатьох недуг. Але водночас не було такої хвороби, від інфаркту до раку, яку противники цього напою не пов’язували б із вживанням кави.

Любителям поспати відомо, що кава бадьорить і підстьобує думки — так діє кофеїн. Він стимулює роботу серця й нирок, прискорює дихання й обмін речовин в організмі, покращує кровопостачання органів та тканин. Завдяки кофеїну змінюється швидкість реакції, поліпшується кмітливість, асоціативне мислення й творчий потенціал. Але суперечки навколо кави в науковому світі не вщухають донині.

За останніми даними, вплив кофеїну на здоровий організм нешкідливий, а для гіпотоніків — лю- дей зі зниженим кров’яним тиском — навіть бажаний. Повне утримання від кави не рекомендоване сьогодні навіть сердечникам. За даними ВООЗ, кава перешкоджає розвитку раку товстої кишки. Але не варто випивати більше чотирьох чашок кави на день.

Остерігайтесь змішувати каву з алкоголем. Кава аж ніяк не знижує алкогольного синдрому. Навпаки, вона підвищує засвоюваність алкоголю. І останнє: кава погіршує стан ранкового похмілля, ще більше зневоджуючи організм.

Жіноча петиція проти кави

Як відомо, прибічники здорового способу життя всіх мастей ставляться до кави насторожено. Їхні голоси міцніють, щойно в пресі з’являється чергова інформація про можливий зв’язок кави й раку або зростання числа викиднів у вагітних жінок. Проте в ході численних досліджень жодне з цих обвинувачень не було підтверджене. Кава (звісно, в нормальних дозах) — безперечно, корисний продукт. Її основна перевага в тому, що вона стимулює життєву активність.

Вплив кави на організм людини досі мало вивчений. Через кілька годин кофеїн виводиться з організму. До речі, у курців «евакуація» кофеїну відбувається удвічі швидше, ще й тому курці п’ють каву частіше, аніж некурці. Кофеїн у невеликій кількості (до 250 мг на добу) сприятливо діє на всі сфери організму, у тому числі на статеву. Проте добове споживання кави понад 750 мг викликає ефект перегоряння сексуальної енергії. Мабуть, саме з цим явищем пов’язаний один історичний казус, який загрожував напою забороною. 1674 року в Лондоні налічувалося понад три тисячі кав’ярень. Жінки, яких, за законами того часу, до кав’ярень не пускали, подали королю прохання під назвою «Жіноча петиція проти кави». У ній городянки ремствували, що їхні чоловіки, брати й сини цілими днями просиджують у кавових будинках, витрачають багато грошей на «нудотну, смердючу», але дорогу «бурду», котра, до всього іншого, робить їх «безплідними», тобто послабляє потенцію. Король Карл II не на жарт злякався погіршення демографічної ситуації і розпорядився закрити кав’ярні, проте невдовзі під тиском чоловічої частини суспільства змушений був скасувати свій указ. Кава здобула чергову перемогу.

КМ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі