Основна проблема всіх чоловічих гомосексуальних шлюбів — відсутність власних дітей. Навіть якщо змішати сперму обох «батьків», однаково тільки гени одного втіляться в дитині. Британські вчені стверджують, що знайшли спосіб допомогти гомосексуалістам побачити в дитині риси обох «батьків».
Як запевняє доктор Колум Мак Келлар з Едінбурзького університету, чоловік може стати «мамою» своєї дитини. Звісно, виносити її він, як і раніше, не зможе. Проте для щасливої «матусі» це вже не так важливо, говорить Мак Келлар.
Аби гени чоловіка-«батька» і чоловіка-«матері» злились у спільній дитині, Мак Келлар запропонував помістити ДНК «матері» у жіночу яйцеклітину. Певна річ, що перед цим із неї видаляють рідну ДНК. Після цього яйцеклітину запліднюють штучним шляхом і вміщують у сурогатну матір. Через дев’ять місяців «тато» й «мама» одержують на руки цілком свою дитину.
Єдину перешкоду Мак Келлар убачає в тому, що плід може не розвинутися до кінця через «нестачу материнських генів». Він вважає, що в жінок є особливі ділянки ДНК, відповідальні за розвиток дитини, яких може не бути в чоловіків.
Проте російські генетики бачать проблеми проникнення чоловічої ДНК в яйцеклітину дещо в іншому. Як розповіли кореспонденту «Газеты.Ru» в науково-дослідному центрі «Біоінженерія» РАМН, у ДНК і чоловіка, і жінки є всі необхідні гени для нормального розвитку дитини. Це можна стверджувати цілком точно, попри те, що геном людини до кінця не розшифровано.
А проблема полягає в складності операції. Річ у тому, що ні яйцеклітину, ні тим паче ДНК простим оком не побачиш. І простим скальпелем операцію не проведеш. Проте російські вчені з центру «Біоінженерія» кажуть, що цілком у змозі «витягнути» з яйцеклітини ДНК жінки і «протягнути» туди крізь стінку ДНК чоловіка.
Як сказав кореспонденту «Газеты.Ru» директор найбільшого в Москві банку консервації сперми і яйцеклітини В’ячеслав Корнілов, основні труднощі при операції з пересадки чоловічої ДНК у жіночу яйцеклітину виникнуть із самою яйцеклітиною. Річ у тому, каже Корнілов, що на одній зі стадій операції і сперматозоїд, і яйцеклітину доведеться заморозити. І якщо в сперматозоїда ймовірність виживання після заморожування становить 80 відсотків, то в яйцеклітини — лише 10. Тобто навіть якщо її не оперувати, то після розморожування виживає тільки одна з 10 яйцеклітин. Як багато їх виживе після операції, поки що не може сказати ніхто.