Напередодні саміту «великої вісімки» компанія TNS Emnid опублікувала результати опитування, проведеного в дев’яти країнах світу: у США, Росії, Бразилії, Великобританії, Китаї, Франції, Німеччині, Індії та Японії. На думку більшості (44%) опитаних, головне завдання «багатих» країн — боротьба з бідністю у світі. До списку пріоритетів також потрапили боротьба з міжнародним тероризмом (35%), збереження довкілля (33%), захист демократії та прав людини (32%), мирне вирішення конфліктів (28%), боротьба з хворобами й епідеміями (28%), нерозповсюдження зброї масового знищення (22%), збереження ресурсів і боротьба з корупцією/організованою злочинністю (по 21%). На останньому місці з 10% голосів — розвиток вільної торгівлі.
За даними дослідження, проведеного Worldwatch Institute, за період із 1960 по 1995 рік розрив між жителями «найбідніших» і «найбагатших» країн світу більш ніж подвоївся (як критерій оцінювання було використано частку валового внутрішнього продукту (ВВП), що припадає на жителів 20 найбагатших і 20 найбідніших держав).
На попередньому саміті «великої вісімки», що пройшов у Шотландії, глави США, Росії, Великобританії, Франції, Канади, Німеччини, Італії та Японії пообіцяли до 2010 року надати африканським державам 50 млрд. дол. гуманітарної допомоги. На саміті також обговорювалася ідея, щоб «багаті» країни постійно направляли 0,7% свого ВВП на ці цілі.