Без строку давності

Поділитися
У Запорізькій області свідки дають покази в ході розслідування кримінальної справи за фактом геноциду в Україні в 1932—1933 рр., порушеної Службою безпеки України в травні 2009 року...

У Запорізькій області свідки дають покази в ході розслідування кримінальної справи за фактом геноциду в Україні в 1932—1933 рр., порушеної Службою безпеки України в травні 2009 року.

«За час проведення досудового слідства у справі в Запорізькій області встановлено та опитано як свідків 50 чоловік — очевидців, яким у 1932—1933 рр. виповнилося 16 років. Вони підтверджують факти ліквідації сільського господарства, розкуркулювання та депортації українських сімей, незаконної конфіскації майна, репресій та знищення громадян», — розповів у середу на прес-конференції перший заступник начальника управління СБУ в Запорізькій області Роман Семенов.

За його словами, у державному архіві області виявлено 33 тис. актів про смерть людей у 1932—1933 рр., які підтверджують факти голоду. Крім того, в архіві СБУ зберігаються кримінальні справи того періоду стосовно громадян, яким пред’являлися обвинувачення в контрреволюційному саботажі, закликах до повалення існуючої влади, участі в контрреволюційних громадських організаціях.

Р.Семенов зазначив, що сільські жителі були доведені до крайнього стану. Як приклад він навів матеріали архівної справи, порушеної щодо жительки Розовського району області, котра вбила свою дев’ятирічну доньку. «Мозок матері був затьмарений, і вона задушила свою дочку й годувала сина», — зазначив Р.Семенов.

Він також повідомив, що управління СБУ в Запорізькій області продовжує вести пошук свідків, вивчаються архівні матеріали та місця масових поховань.

«Книга пам’яті Голодомору» є в кожній області... Фактично Служба безпеки працює над тим, аби цей том, з урахуванням того, що є в СБУ та в інших джерелах, перетворювався на томи кримінальної справи, щоб був конкретний результат і щоб ми цей результат побачили», — зазначив під час прес-конференції голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

«І в міжнародному, і в національному праві є злочини, на які строк давності не поширюється. Таким злочином є і геноцид. Тому ця кримінальна справа буде розслідувана та спрямована до суду. Своє останнє слово у цій справі — хто винний — скаже суд», — повідомив заступник начальника слідчого відділу управління СБУ в Запорізькій області Володимир Антонцев.

Як відомо, підставою для порушення кримінальної справи стало звернення глави Українського інституту національної пам’яті Ігоря Юхновського, народних депутатів Григорія Омельченка та Олександра Черноволенка, глави товариства «Меморіал» ім. В.Стуса, а також заяви інших громадян України з вимогами провести розслідування обставин убивства голодом мільйонів людей в Україні в 1932—1933 рр.

Кримінальну справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.442 Кримінального кодексу України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі