Батьки, діти та інформаційні технології в школі

Поділитися
Часто можна почути від подруг, сусідів і випадкових співбесідників нарікання на сучасну освіту. Д...

Часто можна почути від подруг, сусідів і випадкових співбесідників нарікання на сучасну освіту. Дехто вважає, що дітей надміру завантажують, дехто, навпаки, невдоволений невиправданою легкістю програми середньої освіти. Справедливо і перше, й друге. В цьому зв’язку хочу поділитися з читачами власним досвідом.

Важко уявити людину, яка б не бажала своїй дитині щастя. І прикро, коли маленька людина, довіряючи тобі безмежно, недоотримує допомоги через елементарний брак часу. Як бути? На допомогу нам і нашим дітям приходять наука і прогрес. Навчитися користуватися їхніми досягненнями дуже цікаво не тільки малюку або підлітку, а й дорослому.

Комп’ютер сьогодні є майже в кожній родині, а інформаційні технології отримання знань — це дуже зручний інструмент, з допомогою якого можна полегшити навчання тим, кому важко, і поглибити знання тим, для кого шкільна програма недостатньо інформативна. До того ж приохочення дітей до інформаційних методів отримання знань захистить їх від перевтоми, збереже психічне здоров’я і дасть можливість отримати певну кількість корисних навичок.

Багато хто з батьків уже замислюється: які програми краще придбати? На жаль, досвід використання такої продукції дуже малий, а асортимент строкатий. Іноді буває важко зупинити вибір на чомусь конкретному. Тому відомості про сучасні інформаційні засоби освітнього призначення можуть стати у пригоді.

У багатьох країнах інформаційні технології міцно оселилися у сфері освіти, але наша школа не встигає за новими тенденціями. Загальноосвітній школі в Україні нині дуже важко. Це пояснюється тим, що в нас розпочався складний процес реформ. До того ж батькам не завжди вистачає часу заглиблюватися в проблеми реформування школи. Батьки мріють, щоб їхня дитина зростала освіченою і здоровою. Отже, вплітаючи досягнення інформаційних технологій у навчально-виховний процес у себе вдома, кожен сприятиме прискоренню реформ у країні. Від цього виграють і діти, і держава в цілому.

Інформаційну продукцію освітнього призначення можна умовно розділити на дві групи: 1) інтерактивні підручники та збірники тренажерів на дисках від розробника; 2) продукти у вільному доступі, автори яких діляться своїми розробками безплатно. Ці продукти можна придбати через Інтернет та в доповненнях до різних видань. Наведу неповний перелік того, чим можна скористатися для підвищення якості навчання в домашніх умовах.

Для початку — те, що пропонують нам провідні українські виробники: київське підприємство «Атлантік» і ровенське ПП «Контур плюс». Обидві серії рекомендовані Міністерством освіти і призначені для вчителів. Загалом продукти виконують свою основну функцію, але інформація, пропонована на носіях, не повна. Частково це пояснюється цільовою спрямованістю продуктів — їх створено на допомогу вчителю як ілюстративне доповнення до уроків.

ПП «Контур плюс» представляє такі дисципліни:

• географія — 7—8 класи;

• історія — 7—11 класи;

• математика — 1—6 класи;

• музичне мистецтво (теорія) — 1—8 класи;

• фонохрестоматія з музики — 1—8 класи;

• образотворче мистецтво — 1—5 класи;

• фізика — 7—8 класи;

• хімія — 9 клас.

А рекордингова компанія «Атлантік» у рамках «Шкільної колекції» — такі:

• англійська мова — 5—12 класи;

• зарубіжна література — 5—7 класи;

• математика — 5—6 класи;

• природознавство — 5—6 класи;

• українська література — 5—6 класи;

• українська мова — 5—7 класи;

• фонохрестоматія з англійської літератури — 5—12 класи;

• збірник з фізики для абітурієнтів.

Слід зауважити, що, вибираючи електронні засоби, необхідно бути обережними й відслідковувати відповідність шкільній програмі. Згадані вище мультимедійні посібники орієнтовані на сучасні форми навчання й розроблені в повній відповідності документам, що регламентують зміст освіти в Україні. Дітям і підліткам працювати з ними цікаво, бо вони яскраво ілюстровані, оснащені голосовим озвученням тексту, містять цікаві й оригінальні тестові завдання.

Компанія «Руссобит-Паблишинг», більш відома як розробник популярних ігор, співпрацює з українськими розробниками. Її освітні програми заслуговують досить високої оцінки.

• «Обучение с погружением» (іноземні мови);

• «Витаминный курс» (математика 5—8 класи; англійська мова 5—8 класи);

• «Руссобит—педагог» (фізика — 7—11 класи; органічна хімія).

Можна скористатися посібниками й інших розробників:

• «Экспресс-подготовка к экзаменам» (хімія, математика, біологія, географія, фізика, інформатика) — «Новая школа»;

• «Интерактивные творческие задания» (фізика 7—9 класи, біологія 7—9 класи, хімія 8—9 класи) від EduArt;

• Продукти ТОВ «Физикон».

Важко розмістити інформацію про всі продукти в межах однієї статті. Деякі з них заслуговують на окремий детальний огляд. Озброївшись знаннями про інформаційні технології в освіті, ми допоможемо нашим дітям стати розумнішими, розвиненішими та успішнішими.

На завершення підкреслю: з кожним днем з’являються нові продукти. Вони потрапляють до споживача різними шляхами. Деякі знаходимо на ринку, інші — у вільному доступі в Інтернеті. Над розробкою дидактичних матеріалів працюють не лише програмісти та методисти. Чимало продуктів створюють учителі й самі школярі. Як правило, доступ до них вільний, але ж Інтернет величезний, тому необхідно вчитися самим і вчити дітей ефективно шукати й знаходити в ньому необхідне.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі