БАБУСЯ ПОРУЧ З ДІДУСЕМ

Поділитися
Батьки, які ростять дітей самі, скаржаться на брак часу, а ті, хто вдається по допомогу до бабусь і дідусів, нарікають на складнощі порозуміння, часті розбіжності в питаннях виховання й негативні результати останнього...

Батьки, які ростять дітей самі, скаржаться на брак часу, а ті, хто вдається по допомогу до бабусь і дідусів, нарікають на складнощі порозуміння, часті розбіжності в питаннях виховання й негативні результати останнього. Мовляв, бабуся пестить, усе дозволяє, загодовує, вдягає, як капусту, тощо.

А чим є бабусі для своїх маленьких онучат? Таке запитання поставили психологи ярославської «Академії розвитку» і провели тести серед міських дошкільнят.

Аналіз засвідчив, що діти лише в 30—33% випадків вважають бабусь і дідусів членами своєї родини, незалежно від того, разом вони живуть чи окремо. Але практично усі хлопчики й дівчатка (98%) їх дуже люблять і хотіли б спілкуватися з ними в майбутньому. Близько половини дошкільнят називають своїх бабусь добрими, вважають, що вони поступливіші й терпиміші, ніж батьки, уміють вибачати дитячі пустощі й не карати за провинності. Приблизно 30% дітей регулярно зустрічаються або відвідують своїх бабусь і хотіли б, аби так було завжди. Аргументи тут найрізноманітніші: і бабусині пироги, і подаруночки, і відносна вседозволеність поведінки під їхнім «крилом», і готовність цілком присвятити свій час онукам, гуляти з ними, читати їм книжки, разом роздивлятися сімейні фотографії. Лише 5% опитаних дошкільнят пригадали певні прикрі випадки, які траплялися з ними в присутності бабусь.

Кажуть, що онуків люблять більше, ніж дітей. Але річ не лише в цьому. Системи цінностей людей літніх та їхніх маленьких нащадків багато в чому схожі. Ті й ті віддають перевагу духовному — радощам спілкування, спільним прогулянкам і трапезам, спільним заняттям. А молоді батьківські пари воліють прагнути до матеріальних цінностей і соціального престижу, що недоступно розумінню малят і не під силу пенсіонерам. Багатий життєвий досвід допомагає бабусям і дідусям краще розібратися в тому, що хвилює їхніх онучків, навчити їх розуміти такий непередбачуваний світ дорослих, віднайти душевний спокій і впевненість у собі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі