25 — 31 березня

Поділитися
25.03 1807 — У Російській імперії указом імператора Олександра I заборонений орден єзуїтів. 26.03 1713 — Ве...

25.03

1807 — У Російській імперії указом імператора Олександра I заборонений орден єзуїтів.

26.03

1713 — Великобританія та Іспанія в Мадриді уклали договір (асьєнто) про виключне право Лондона на торгівлю рабами в американських володіннях Іспанії. Обумовлювалася й кількість рабів — 4800 щорічно.

1881 — На карті Європи з’явилося ще одне королівство — Румунське. Королем був проголошений Кароль (Карл) із німецької династії Гогенцоллерн-Зігмарінген. З 1866 року Кароль був князем Румунії.

1909 — Помер український історик і композитор Микола Аркас, автор першої опери за поемою Тараса Шевченка «Катерина» і популярної «Історії-України-Русі» (1907 р.).

1938 — В імператорській Японії оголошено «загальну мобілізацію нації». Країна, яка вела тотальну війну в Китаї, готувалася до широкомасштабних дій у басейні Тихого океану, де головними потенційними противниками японців були американці, англійці, французи та голландці.

27.03

1871 — Народився Генріх Манн, видатний німецький письменник і громадський діяч, антифашист.

28.03

1592 — Народився видатний чеський мислитель, педагог, богослов, письменник Ян Амос Коменський. Основоположник дидактики, автор найвідомішого підручника з латини; вперше обгрунтував ідею загального навчання рідною мовою і розробив єдину шкільну систему. 1628 року був вигнаний із Чехії під час Тридцятирічної війни на хвилі найжорстокішої Контрреформації. Аж до смерті 1670 року жив у Польщі, Голландії.

1709 — Підписано союзницький договір між королем Швеції Карлом XII, гетьманом України Іваном Мазепою та кошовим Запорізької Січі Костем Гордієнком.

1956 — В органі ЦК КПРС газеті «Правда» опублікована стаття «Чому культ особи чужий духу марксизму-ленінізму». Це була перша публічна критика Йосифа Сталіна в радянській пресі.

29.03

1917 — У ході святкування Дня революції в Києві було демонтовано пам’ятник екс-прем’єру Російської імперії Петру Столипіну.

30.03

1856 — У Парижі після нищівної поразки в Кримській війні Росія підписала мир із Францією, Великобританією, Австрією, Пруссією, Сардинією та Османською імперією. Головні підсумки переговорів: Росія погоджувалася на нейтральний статус і демілітаризацію Чорного моря, на закриття для військових кораблів Босфору та Дарданелл, відступлення васалу Порти Молдовському князівству гирла Дунаю та Південної Бессарабії. Османська імперія дістала гарантії територіальної недоторканності. Європейські держави гарантували захист християн в Османській імперії.

31.03

1889 — У Парижі відкрито Ейфелеву вежу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі