У висновку, зокрема, зазначається, що заяви про «захист мов» неодноразово використовувалися у всіх передвиборчих кампаніях, що лише призводило до зростання напруженості в українському суспільстві.
«Венеціанська комісія з'ясувала, що проект є незбалансованим, оскільки його положення непропорційно посилюють позиції російської мови, за відсутності відповідних заходів, які б підтверджували роль української мови як державної, а також належним чином не забезпечують захист інших регіональних мов і мов меншин», - йдеться у висновку комісії.
Доповнено. Попередня цитата стосується старого законопроекту «Про мови в Україні». Разом з тим, у висновках Венеціанської комісії йдеться, що новий законопроект Ківалова-Колесніченка явно створювався на основі проекту, розкритикованого раніше. При цьому наголошується, що хоча проект в дуже значній мірі повторює попередній, він все ж містить ряд цікавих новел.
Окрім того, комісія звертає увагу на «деякі обмеження індивідуальної свободи у використанні мови у приватному та суспільному житті».
Як повідомлялося раніше, Венеціанська комісія розкритикувала законопроект «Про засади державної мовної політики», відзначивши недостатнім захист української мови як державної.
На цьому тлі заяви С.Ківалова про те, що Венеціанська комісія нібито схвалила законопроект, виглядають цілком природно з урахуванням діяльності цього регіонала на посаді голови ЦВК у 2004 році.
Як повідомлялося, народні депутати від Партії регіонів С.Ківалов і В.Колесніченко зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про засади державної мовної політики», який передбачає використання регіональних мов нарівні з державною.
Висновок Венеціанської комісії (англ, pdf).