22 листопада виповнюється 49 років з дня вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді, чия загибель стала потрясінням для всієї країни і однією з головних загадок в американській історії XX століття. До нинішньої сумної річниці несподівано знайшовся незвичайний подарунок - відеозапис реконструкції замаху на Кеннеді, що в точності повторює події того фатального дня, 22 листопада 1963 року.
Цінний історичний документ показали світу подружжя Джен і Боббі Лемонс із Техасу, повідомляє Big Country. Вони розповіли, що якось у 1964 році приїхали в Даллас і, прогулюючись Елм-стріт, побачили безліч чимось заклопотаних людей. Як виявилося, в той день співробітники спецслужб проводили реконструкцію вбивства президента. На вулиці навіть запустили автомобіль, на якому в день загибелі їхав Кеннеді.
Недовго думаючи, Боббі Лемонс дістав свою відеокамеру і почав знімати. Але незабаром, після повернення додому, подружжя забуло про запис. «Я й не думав, що комусь це буде цікаво», - зізнався глава сім'ї. Так що плівка загубилася десь в будинку, і шукати її сім'я Лемонса стала лише нещодавно, коли дізналися про інтерес до історії у місцевої школярки.
Семикласниця Аліса Левертон готувала шкільний проект, присвячений вбивству Кеннеді. Робота дівчинки зацікавила директора школи у Колорадо-Сіті, який виявився другом сім'ї Лемонса. Одного разу при зустрічі він ненароком згадав про історичний проект своєї учениці і був вельми здивований, коли друзі висловили готовність надати дівчинці незвичайний матеріал.
Стару 8-мм плівку Лемонса розшукали в глибині одного з кухонних ящиків. Школярці дозволили ознайомитися із записом, а потім передали відео у музей пам'яті Джона Ф. Кеннеді (The Sixth Floor Museum), розташований у колишньому книгосховищі, з вікна шостого поверху якого, ймовірно, був зроблений постріл у президента. З нагоди річниці загибелі Кеннеді музей сьогодні відкрито, незважаючи на державне свято - День подяки.
Джон Фіцджеральд Кеннеді був убитий під час проїзду кортежу по Елм-стріт. Поруч із президентом у відкритому лімузині знаходилася його дружина Жаклін, а також губернатор Техасу Джон Конноллі з дружиною Неллі і два агенти спецслужб. О 12:30 за місцевим часом, коли машина проїжджала повз розташоване на розі Х'юстон-стріт і Елм-стріт шкільне книгосховище, пролунав перший постріл. Перша куля влучила Джону Кеннеді у спину, пройшла наскрізь і вийшла через шию, також поранивши агента, який сидів попереду нього. Другим пострілом президент був поранений у голову.
Багато обставин загибелі Кеннеді досі залишаються загадкою. Сперечаються і про число пострілів - за деякими даними, їх було більше двох, і про мотиви замаху, і, головне, про особистість вбивці. За офіційною версією, у президента стріляв колишній морпіх Лі Харві Освальд, застрелений у поліцейській дільниці через два дні після загибелі Кеннеді. !zn
Читайте також:
Особистий архів голови Пентагону часів Кеннеді проданий більш ніж за мільйон доларів
Джон Кеннеді хотів розв'язати Третю світову війну, а також вбити Кастро і Че Гевару
Карибська криза: «Анадир» проти «Мангуста»
Психологи виявили у найуспішніших президентів США схильність до психопатії