Україна готова до збільшення потоку іноземних усиновлювачів через заборону міжнародного усиновлення в Росії

Поділитися
Україна готова до збільшення потоку іноземних усиновлювачів через заборону міжнародного усиновлення в Росії © xakac.info
За підсумками 2012 року українці усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці. На сьогоднішній день в країні зареєстровано 26 тисяч дітей на усиновлення.

Україна не боїться збільшення потоку іноземних усиновлювачів через прийняття Росією «закону Діми Яковлєва», що забороняє міжнародне усиновлення. Про це на брифінгу для преси заявив уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.

"Ми жодним чином не боїмося збільшення іноземних усиновлювачів, які приїдуть в Україну. Українське законодавство давно побудоване і спрямоване на розвиток національного усиновлення. Українське законодавство давно має цілий ряд обмежень, але вони не суперечать інтересам дитини щодо міжнародних усиновителів", - сказав він.

За його словами, в Україні існує чітка процедура усиновлення, яка передбачає пріоритетність національного усиновлення перед міжнародним, в тому числі і щодо заборони усиновлення дітей менше п'яти років іноземними усиновлювачами. Винятком є ​​лише діти, які мають тяжкі захворювання, що зупиняє українців усиновляти цю дитину. Павленко повідомив, що сьогодні зареєстровано 26 тисяч дітей на усиновлення, і з них тільки півтори тисячі дітей у віці до п'яти років.

Як поінформував Павленко, за підсумками 2012 року українці усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці: українцями за результатами року буде усиновлено близько 2 тис. дітей, а іноземцями - близько 700.

Уповноважений глави держави підкреслив також, що позиція України щодо міждержавного усиновлення і взагалі усиновлення дітей є послідовною, передбачуваною протягом останніх років і чітко базується на конвенції ООН про права дитини - забезпеченні найвищих інтересів дитини у всіх процедурах, пов'язаних з усиновленням.

Він нагадав, що згідно з міжнародним і національним законодавством, усиновлення як процес для дитини - це право на виховання в сім'ї. Для держави - обов'язок забезпечити кожній дитині виховання в сім'ї та для батьків - кандидатів в усиновлювачі - це можливість реалізувати свій батьківський потенціал і допомогти дитині.

Як повідомлялося, президент Росії Володимир Путін підписав так званий «закон Діми Яковлєва», розроблений у відповідь на американський «акт Магнітського», який забороняє в'їзд низці російських громадян на територію Штатів.

Російські парламентарії назвали свій закон «імені Діми Яковлєва» - у пам'ять про дворічного російськоо хлопчика, який загинув у США через халатність батьків, які усиновили його. !zn

Читайте також:

Рада Федерації РФ схвалила запровадження санкцій проти США у відповідь на «закон Магнітського»


Росія пригрозила США розривом дипвідносин через можливе розширення «списку Магнітського»

Держдума Росії прийняла відповідь на «закон Магнітського», розширивши санкції на всі країни

Росія має намір заборонити віддавати дітей на усиновлення в США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі