В уряді сподіваються підвищити кількість людей, які пишатимуться своєю країною, її мовою і культурою. На думку експертів, загальнодержавна концепція патріотичного виховання настільки розмита і невизначена, що виникає питання: а чи є тут взагалі якась концепція?
Починаючи з наступного року з українського бюджету буде щорічно виділятися 40 млн грн на патріотичне виховання населення.
Такі заходи передбачає розроблена Кабміном Концепція загальнодержавної цільової соціальної програми патріотичного виховання населення на 2013-2017 роки, текст якої має у розпорядженні ZN.UA.
Згідно з документом, передбачені концепцією заходи збільшать кількість українців, що вважатимуть себе патріотами, з 31% у 2013 році до 48% у 2017.
Кількість населення, яка пишатиметься українською мовою, за задумом авторів концепції, за 4 роки зросте з 17% до 35%.
За цей же період передбачено збільшити кількість людей, які пишатимуться українською армією, з 3% до 11%.
Крім того, кількість бажаючих емігрувати з України за вказаний термін планується зменшити вдвічі - з 40% до 20%.
Про недоліки нової концепції ZN.UA розповів доктор політичних наук, старший науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень Владислав Гриневич.
«Запропонована концепція настільки розмита і непевна, що постає запитання: а чи є тут взагалі якась концепція? Поданий до розгляду документ, швидше, являє собою запит на фінансування без належного обґрунтування, а не серйозний документ із визначенням засад і основних напрямів патріотичного виховання, на які держава має щорічно витрачати 40 млн. грн», - зазначив Гриневич.
«Великі сумніви викликають прописані у програмі очікувані результати проекту. Особливо наведені статистичні показники щодо темпів та обсягів «зростання патріотизму» в країні. Прогноз про зменшення вдвічі до 2017 р. кількості бажаючих емігрувати з України лише з допомогою прописаних у «Проекті» заходів виглядає просто несерйозно», - додав він.
ZN.UA запрошує читачів до обговорення проекту концепції, з текстом якої можна ознайомитися на нашому сайті. Пропозиції та зауваження можна надсилати також і розробникам на e-mail: molodkharkivoda@ukr.net.