На даний момент рівень радіоактивного йоду-131 у воді становить 88,5 беккерелів на літр. Проби було взято у 30 кілометрах від аварійної атомної електростанції «Фукусіма-1». Вміст у воді іншої радіоактивної речовини - цезію-137 за останні тижні також сягнув рекордного рівня.
Представники компанії-оператора АЕС Tepco повідомили, що це найвищі показники радіоактивності, які зафіксовано у пробах води з початку вимірів у березні.
Нагадаємо, після руйнівного землетрусу 11 березня і цунамі на АЕС «Фукусіма-1» відмовила система охолодження, і на об'єкті було введено режим НС.
Згодом на декількох енергоблоках країни відбулися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу. Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення у кількох районах Японії радіоактівних елементів у повітрі, морський та питній воді і в продуктах харчування.
Пізніше відбулося кілька десятків повторних землетрусів магнітудою від 4,7 до 6,0 і вище.
За оцінками японського уряду, збитки від руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня складуть до 25 трлн єн (309 млрд дол.)
Загальне число загиблих і зниклих безвісти у результаті стихійного лиха досягло 28 тис. осіб.
17 березня Україна направила гуманітарну допомогу - 2 тис. ковдр і ліки для постраждалих від землетрусу і цунамі.
5 квітня керівник прес-служби МЗС України Олександр Дікусаров повідомив, що уряд України має намір направити до Японії чергову партію гуманітарної допомоги.
6 квітня в Японії було зупинено витік високорадіоактивної води з аварійної АЕС «Фукусіма-1».
5 квітня на АЕС «Фукусіма-1» почали скидання в океан радіоактивної води, що накопичилась у реакторах. «Цей захід був неминучим - щоб запобігти масштабному забрудненню території, прилеглої до АЕС», - заявив представник японського уряду.
12 квітня влада Японії підняла рівень небезпеки на атомній електростанції «Фукусіма-1» до максимального значення - рівня 7 за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES).
За матеріалами NHK