Такою думкою поділився член Вищої ради юстиції, заступник голови комітету з питань правосуддя Валерій Бондик (Партія регіонів).
"Зарплата має бути достойною. Не хочу називати цифри, але вона повинна бути такою, щоб у суддів не було спокус", - сказав він "КоммерсантЪ-Украина".
Разом з тим він скептично відгукнувся про рівень зарплат, які згідно з анонімним соцопитуванням хотіли б отримувати судді.
"Таку зарплату повинен отримувати хороший токар і хороший слюсар, а у суддів зарплата повинна бути меншою, тому що людина розумової праці матеріальних благ не виробляє", - вважає Валерій Бондик.
Цифри, які прокоментував Бондик, з'явилися в результаті соціологічного дослідження Центру Разумкова. Зокрема судді відповіли на питання, яку зарплату вони повинні отримувати, щоб відчувати себе незалежними.
Так, 12,5% суддів апеляційних господарських судів вважають, що вона має становити 120 тис. грн (в середньому судді цієї інстанції вважають, що вони повинні отримувати близько 30 тис. грн). 9% суддів Верховного суду вважають справедливою для себе зарплату у 80 тис. грн (в середньому судді ВС оцінили необхідний рівень свого грошового забезпечення приблизно у 46 тис. грн). Середній показник бажаної зарплати серед суддів загальних судів першої інстанції становить 20 тис. грн, вищого спеціалізованого з розгляду цивільних і кримінальних справ - 46 тис. грн.
Нагадаємо, що згідно з тим самим опитуванням лише 9% суддів вважають, що суспільство довіряє судовій системі.
Результати моніторингу незалежності суддів, проведеного Центром суддівських досліджень за ініціативою Ради суддів України, було подано у п'ятницю у Верховному суді на конференції "Незалежність суддів в Україні". Участь в анонімному опитуванні взяли 579 суддів судів різних інстанцій (8-9% від загальної кількості суддів) з 7 областей, Автономної республіки Крим та Києва.