У Туреччині неподалік від кордону була знайдена мертва пташка, окільцьована в Ізраїлі. Бджолярі, що виявили цю знахідку, підозрюють, що вона була використана для шпигунства - у дзьобі птаха нібито можна заховати шпигунське обладнання.
Бджолярі з розташованого неподалік від сирійського кордону міста Газіантеп виявили мертву золотисту щурку, на правій лапці якої було кільце з написом «Тель-Авів, 3», і серійний номер.
Пильні бджолярі також звернули увагу на те, що ліва ніздря пташки значно більша за праву. Це викликало у них підозри, що кільце було встановлено не орнітологами, які стежать за міграцією пернатих, а розвідниками. Вони відвезли мертву щурку в місцеве управління сільського господарства.
За словами представника міністерства Небі Коси, у дзьобі птаха можна заховати різне шпигунське обладнання. Він повідомив, що підозри бджолярів будуть перевірені ретельним чином.
«Коли мова заходить про Ізраїль, в голову приходить безліч можливих ідей, і не можна виключати, що у справі замішані спецслужби, які помістили у дзьоб мініатюрну камеру або записуючий пристрій», - додав він, повідомивши, що до розслідування підключилися поліція і розвідка.
Ізраїльським орнітологам повідомили про інцидент їхні турецькі колеги. В ході перевірки було встановлено, що пташку чотири роки тому окільцювали співробітники Товариства охорони природи.
Довжина золотистої щурки, відомої також як «бджолоїдка», досягає 28 сантиметрів, а розмах крил - 45 сантиметрів. Вона гніздиться в Європі та Західній Азії, а зимує в Африці, двічі на рік пролітаючи через Ізраїль. Харчуються птахи бджолами і осами, а також жуками, бабками і цикадами.
У мусульманських країнах регулярно звинувачують Ізраїль у використанні птахів для розвідувальної діяльності. Так, у січні 2011 року ЗМІ Саудівської Аравії повідомили про затримання білоголового сипа, який нібито шпигував на «Мосад». Після того, як ці підозри не підтвердилися, птаха було відпущено на волю.
У 2008 році про упіймання голубів, які використовувалися у розвідувальних цілях, повідомила преса іранської опозиції. Стверджувалося, що два голуби були спіймані в районі комбінату зі збагачення урану у Натанзі, а ще один - неподалік від ісфаганского заводу з виробництва важкої води.
Раніше губернатор єгипетської провінції Південний Синай Абдель Фаділь Шуша висловив припущення, що акули, які напали на туристів у водах курортних районів Єгипту, могли з'явитися у Червоному морі з провини ізраїльської розвідслужби «Моссад». «Такий сценарій не виключений, потрібен лише час, щоб переконатися в цьому», - заявив Шуша. На якій підставі він зробив висновок про можливу причетність Ізраїлю до нападів акул в Червоному морі, губернатор не пояснив. !zn